Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez? 18éves vagyok és...

Normális ez? 18éves vagyok és 16 éves korom óta élünk nemi életet a barátommal, körülbelül 2hónapja szinte minden nap szagtalan, fehér kicsit túrós állagú valami folyik a hüvelyemből.

Figyelt kérdés

Mivel nem volt felvilágosításos órám, így nem tudom, hogy ez lenne a fehérje folyás, vagy esetleg ez valami betegség lenne?!

Nőgyógyászhoz nem nagyon akarok elmenni, túl sok a rossz tapasztalatom... pedig csak fogamzásgátlót szerettem volna felirattatni, sikertelenül.



2014. szept. 28. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Addig míg nincs szaga semmi baj nincs fehérfolyás minden nőnek van.
2014. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ami normális folyás és tulajdonképpen minden nőnek van az a fehér folyás (és nem fehérje folyás). Ha ennek az állaga, szaga, színe megváltozik az különböző fertőzésre, gombára utalhat, általában más tünetek is vannak, viszketés, csipő érzés, ilyesmik. Nőgyógyászhoz pedig kell járni a saját érdekedben, évente egyszer rákszűrést kell csinálni, mert ez a betegség leginkább a fiatal nőket sújtja és egy nagyon veszélyes dolog, ha nem szűrik ki idejében. A nőgyógyász egyéb betegségeket is észre tud venni (ciszta, mióma, stb.) Egy igényes nő jár nőgyógyászhoz és nem hagyja, hogy mindenféle rendellenes folyásai legyenek. Nem tudom, hogy milyen rossz tapasztalatod volt, én csak a helyi szakrendelőbe járok (mellesleg nekem is volt rossz tapasztalatom, de akkor másikhoz kezdtem járni és nem azt mondtam, hogy akkor nem megyek többet), természetesen magánrendelésen is voltam, de nincs sok különbség, viszont Bp.-en nagyon drága. Ma már rengeteg a női nőgyógyász is, azt is választhatsz, ha neked a férfi doki kellemetlenebb.
2014. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért ha már 18 éves vagy, akkor nem 2 hónapja lenne csak fehérfolyásod, hanem már évek óta, de legalább is az első menzeszedet megelőző időszak óta.

És ha ez még csak most tűnt fel neked, hogy van, akkor valószínűleg van némi gondod, ugyanis valószínűleg másabb, több, mint ami eddig volt, ezért tűnt fel. És ez a túrós állag is gyanús a fertőzés tekintetében.

És a nőgyógyászhoz nem akarok elmenni téma is egy olyan, hogy aki nemi életet él, annak évente legalább egyszer a saját érdekében ILLŐ elmenni nőgyógyászhoz rákszűrésre, illetve egy szimpla vizsgálatra!

És rossz tapasztalat? Előfordult velem is, na de mi számít többet, az egészség vagy 1-2 rossz tapasztalat? Létezik több orvos is, nem csak egy, lehet menni másikhoz!

Mindenképpen vizsgáltasd ki magad! Az a biztos!

Nekem is volt hónapokig húzódó fertőzésem évekkel ezelőtt, még fiatalabban úgy, hogy nem is tudtam róla. Csak kellemetlen volt a nemi élet, úgy éreztem, mintha szűkebb lennék, mint eddig, se nem égett, se nem viszketett odalent, talán egy kicsit másabb volt a folyásom, de nem feltűnően, éppen az éves rákszűrésre mentem, megkérdeztem a dokit, hogy mi lehet ez az érzés együttlét alatt, mire csinált egy hüvelykenet tenyésztést és bizony candida gombás fertőzésem volt!

2014. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vetess kenetet -
2014. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem senki sem akar nőgyógyászhoz menni, de muszáj. Valószínű fertőzésed van ha ez csak 2 hónapja jelentkezett.
2014. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A túrós állagu fehérfolyás gombára utal.

Esetleg megpróbálhatod a Canesten combit, ha gomba akkor segíteni fog.

Keress női orvost, kevésbé "ciki" elötte a vizsgálat, ha nem mulasztaná el a Canesten.

2014. szept. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám a Canestent, de a kombit, és ha nem múlna el 4-5 nap alatt akkor elmennék dokihoz.
2014. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!