Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat (...

Nőgyógyászati vizsgálat ( éves rákszűrés) miért fájhat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál rákszűrés miatt. A szokásos módszerrel vizsgált: kenetet vett és kitapintással. Eddig kétszer voltam rákszűrésen, másik orvosnál nála nem éreztem semmit(mégcsak kellemetlen sem volt). Most harmadszor viszont költözés miatt másik orvost kellett keresenem, többen ajánlották őt. Tehát a tegnapi rákszűrésen, ahogy a kacsát felhelyezte, és kinyitotta, vagy nem tudom mit csinálnak pontosan, de olyan feszülő érzést éreztem, és a vizsgálat után is(még most is picit), a kitapintás nem fájt. Akkor ott nem akartam nyafogni, de gondolom az nem normális, hogy 24 óra elteltével is érzek ott valamit(nem elviselhetetlen fájdalom)

A vizsgálat után azt mondta az orvos, hogy mindent rendben talált, a leleten is az van, hogy minden normális. A citológia eredménye 2 hét múlva lesz meg.

Lehet, hogy mégis van valami bajom, azért fájt a vizsgálat?



2014. okt. 1. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet ez az orvos valamit kicsit másképp csinált mint a te saját orvosod,mert ha minden rendben volt nálad,se gyulladás,se semmi akkor erről lehet szó.

Tudod aki az egyik embernek jó az a másiknak lehet hogy nem.

2014. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet túl nagy "eszközt" haszált
2014. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) remélem tényleg csak "az ő hibája", és nem valami gyulladás, seb vagy ilyesmi miatt volt fájdalmas. Félek, hogy valami nem stimmel, de a kenet vizsgálat úgyis kimutatja, ha valami nincs rendben.
2014. okt. 1. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt valami óvatos az orvos.
2014. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kacsa is több méretben van és vastagságban is,mert gondolj bele akár szűzeket is megtudnak vizsgálni,csak ott jóval kisebb,rugalmasabb eszközt használnak és hát alapból mi sem vagyunk egyformák,valaki szűkebb,valaki tágabb.


Lehet a doki nem volt óvatos,vagy a kacsa száját húzta túlságosan is szét,hiszen a körméretét is lehet szabályozni.

2014. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
lehet, hogy volt/van egy pici fertőzésed, nekem akkor volt kellemetlen a vizsgálat és mondta is a doki...kaptam rá canesten combit
2014. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, elmúlt a panaszod?
2014. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a kérdést, elmúlt:) a citológiám is rendben, nem jelzett az orvos semmilyen fertőzést sem.

2014. nov. 24. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!