Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S Szőrösödés?

S. O. S Szőrösödés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő hét csütörtökön megyek az endikronológushoz hirsutizmus gyanúval.Szőrös a hasam,mellkasom,hátam,bajszom van,pajeszom és az arcomon sötét pihék,szőrszálak.Nem feltűnő,nem igazán látszik,de engem mégis nagyon zavar.Dús barna hajam van,és sötét,erős szemöldököm,de nem az a maugli-típus,jó a formája,meg minden.Az iskolában csúfoltak is a szőrösség miatt.Szeretném már elfelejteni ezt az egészet,szeretnék búcsút inteni a szőrösségnek.Az oké,hogy leszedem,de én ezt sem szeretném az arcon,hason meg az ilyen helyeken,ahol ugyebár nem lenne normális a szőrnövekedés.Először a kézfejemen vettem észre szőröket,majd a lábfejemen egy csíkban,de nem szeretném megvárni,hogy valóságos jeti legyen belőlem.Nem szeretnék szakállt növeszteni,és teljesen beszőrösödni.A szüleim eleinte azt mondták,hogy biztosan csak a kamaszkor miatt van mindez,dúlnak a hormonok,stb. majd elmúlik.De ez nem normális.Tuti,hogy PCO-m van,bár nem vagyok orvos,de a menstruációm is tök rendszertelen,volt mikor kb.fél évig kimaradt,legutóbb meg 10 nap elteltével újra megjött.Az arcbőröm is zsíros.Olvasgattam ezt-azt a neten a kezelésekről,meg minden,és egy 13 évessel csak nem fognak fogamzásgátlót szedetni.De olvastam valami műtétről is,ami akkor van,ha a beteg nem szedhet fogamzásgátlót.Tudom,hogy még nem biztos,hogy PCO-m van,tudom,hogy felesleges magamnak,a netről diagnosztizálni,de csak ez lehet a baj,mást nem tudok elképzelni.

Kérlek,válaszoljatok minél többen!Főként olyanok válaszát várom,aki hasonló cipőben jár/járt,aki már tapasztalt ezen a téren.Hogyan zajlik a vizsgálat,mik a kezelési lehetőségek,stb. még ezeregy kérdésem lenne.

Köszönöm előre is!



2014. okt. 3. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Fiataloknak szénhidrát diétát, mozgást, és azt a tablettát írják fel amit a II.-es típusú cukorbeteg szednek. Fogamzásgátló tablettára mondj nemet!
2014. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!A műtétről nem tudsz valamit? Mert szerintem az lenne a legegyszerűbb,ha megműtenének,éss helyreállna minden,már ha ez ilyen egyáltalán,mert nem tudom,hogy működik.
2014. okt. 3. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:
PCO-t nem műtenek. Max akkor ha a ciszták, nagyok vagy veszélyesek. De mivel a nevében is benne van minicisztás az állapot.
2014. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Második! Köszönöm a választ! Tudtok esetleg arról valamit,hogy a gyógyszeres vagy akármilyen másmilyen kezelés hatására megszüntethető-e a szőrösödés?IPL villanófényes,lézeres szőrtelenítéseken kívül.
2014. okt. 3. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel hormonbaj miatt van, így nem szüntethető meg. Marad a szőrtelenítés :( majd kezelés után jobb lesz.
2014. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De a kezelés megszüntetheti a problémát?Mármint,hogy marad szőröm,de normál mértékben,normál eloszlásban,mennyiségben,és pl. nem hason,háton,arcon.

És még az érdekelne,hogy lehet-e kamaszkori tomboló hormonok miatt ez az egész?Mert akkor ugyebár ez csak átmeneti.Reménykedem,hogy csak erről van szó,bár kétlem.Szerintetek?Volt már valakinél így,hogy kamaszkorában erősen szőrös volt,de ahogy a hormonháztartása rendbejött,elmúlt a szőrösödés,kihullottak a szőrök,ritkult,vagy nem tudom.És bocsi,hogy ilyen sokat írok egyfolytában,de nagyon aggódom.Várom továbbra is a válaszokat,az eddigieket meg köszönöm! :)

2014. okt. 3. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!