Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire vagy határozott...

Mennyire vagy határozott egészségügyi intézményben, esetleg nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sok jogunkkal nem vagyunk tisztában. barátnőm az asszisztenst is kiküldte vizsgálatkor, és most láttam egy honlapon, hogy neki nem is kéne bent lennie olyankor.

Legutóbb mikor hüvelyi UH-ra mentem, eleve alapból négyen voltak bent, fogalmam nincs, miért??? Plusz három tanonc az ágy fejénél. Senki nem kérdezte, beleegyezem-e, úgyhogy kiküldtem őket. A (nagyon fiatal) doktornő megjegyezte: jó, hogy az előző kettő megengedte.

De szóltak mér be mammográfián, kardiológián is, mikor nem értettem valamit, kérdeztem, és vagy megvető vagy kioktató módon válaszoltak.

De már mindig előre stresszelek, ha mennem kell.

Ti hogy kezelitek ezeket?


2014. okt. 5. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem teszem szóvá. Nem veszek róla tudomást,hagyom hogy bent legyenek.
2014. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Oh nálam is múltkor majdnem az asszisztens "oktatta ki" az orvost - Rászólt, hogy spórolni kéne papírlepedőkkel
2014. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg általában nagyon nem jó a felszereltség az állami intézményekben -
2014. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a nőgyógyászaton annyira kiszolgáltatott az ember lánya, hogy meg se mer mukkanni, csak essünk már túl rajta és még szinte kezet is csókolunk a doktor úrnak, ha nem szól be és nem okoz fájdalmat.


Én többek között ezért is járok női orvoshoz, mert ott nem őrzem annyira kínban magam, jobban oda tudok figyelni és bizony szólni is ha valami fáj, vagy nem tetszik, vagy nincs behúzva a függöny, vagy más "néző" is odakeveredne.

2014. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előre engedélyt kell kérni a pácienstől, ha a vizsgáló orvoson kívűl más is szeretne bent lenni, pl. tanoncok.
2014. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, én magánrendelőbe járok, így sosincs semmi ilyen problémám, hogy "idegen" bejön. Amikor szültem, 3x, állami kórház lévén voltak rezidensek, és gyakorlaton levő nővérek, szülésznők. Egyszerűen nem akartam, hogy bent legyenek. Nem azért, mert szégyenlős vagyok, hanem mert szerettem volna, hogy a szüléseimen csak a legszükségesebb 4-5 személy (Apa, baba, orvosom, szülésznő és én) legyünk bent. Nem parádéztam, hanem halkan szóltam a fogadott orvosomnak, hogy mi a szitu, Ő pedig elintézte, hogy úgy legyen, ahogy én akarom. Senki sem sértődött meg, és megvolt a békém. A 3. szülésemnél még a szülésznő is kiment, mert egy másik szülőszobán is épp a kitolási szakban volt a kismama, így mivel nálunk nem volt fogadott a szülésznő, mondtuk, hogy boldogulunk négyesben, menjen nyugodtan. Sikerült is minden. Így utólag azt mondom, hogy teljesen intim szülés volt. Nem szülhettem volna szebben, nyugodtabban, háborítatlanabbul. Az első 2 is szép emlék, de ez a 3. csúcs volt. Még 1x át akarom élni. :-)


Szóval válaszolva a kérdésedre, én azt gondolom, hogy az orvosodat kell megkérni, hogy képviselje az érdekeidet, mert Ő diplomatikusan tud intézkedni úgy, hogy nincs sértődés senkinek a részéről.

2014. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: melyik kórházban szültél?

Az nem az én orvosom volt, hanem UH-os, de nem tudtam volna neki diszkréten szólni, nem olyan volt a szitu.

2014. okt. 7. 09:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előző válaszoló vagyok.


A Szent István Kórházban. Itt Budapesten.

2014. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!