Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs zavar? Hormonzava...

Menstruációs zavar? Hormonzavar, vagy korai klimax?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy problémában kérek segítséget. 12 éves koromban jött meg először a menstruációm. Most 36 vagyok. Az elmúlt hosszú években soha nem volt problémám, minden hónapban akadálymentesen zajlott, a mensit megelőzően sem volt tünetem, kis mellfeszüléstől, illetve néha enyrhe fájdalomtól eltekintve. Az elmúlt 1 évben egyre furcsább tünetek jelentkeztek. A menses ideje lerövidült, az addigi 7-8 napból 3-4 napra rövidült, kevés vérzéssel, ellenben a mensest megelőző napokban ingerültség, és rosszullétek jelentek meg. A fájdalom nagyon erős, és az idegrendszeri tünetek zavaróbbak (hisztériás , ingerült vagyok, szédülés, remegés jelent meg, illetve az utólsó 4 hónapban a hányás, mindig a menstruáció első napján)

Voltam nőgyógyásznál, megvizsgált, és semmit sem mondott. Minden a helyén van stb. Ennyi. Hormonvizsgálatot nem javasolt (gondolom az OEP-nek nem olcsó mulatság). Nem szültem, gyermek nincs. Elképzelhető, hogy a széles tünetek miatt félnem kell esetleges korai klimax tünetei miatt? Várom megtisztelő válaszaitokat, tanácsokat! köszi előre is!



2014. okt. 14. 07:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Folyt... Elfelejtettem leírni a kis súlygyarapodást, és a szőrzet erősödését az arcon. Sajnos gyantáznom kell. Ezért gondoltam hormonális problémára.
2014. okt. 14. 07:33
 2/5 anonim ***** válasza:
gyanús a hormonzavar (klimaxnál inkább eltünedeznek a kézen-lábon lévő szőrzetek is)lehet, hogy magánorvos kéne hozzá
2014. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy másik dokihoz.
2014. okt. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos a magánpraxist nem tudom vállalni, pénzügyi okok miatt... :( Természetes módon lehet ezt valahogy kezelni? Ne
2014. okt. 14. 08:07
 5/5 A kérdező kommentje:
..Nem is tudom, talán gyógynövényekkel?
2014. okt. 14. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!