Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon viszkettek a kisajkaim....

Nagyon viszkettek a kisajkaim. Anyukám vett canesten kúpot, ma teszem be a harmadikat. De még a második után is viszket egy picit. Szeretnék tapasztalatokat kérni akik hasonló problémával küszködtek, hogy mit tettek és mikor múlt el teljesen (? )

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 22:45
 1/8 anonim válasza:

"mikor múlt el teljesen" soha :(

Évek óta küszködök a candida-val, kipróbáltam már a canestentől kezdve mindent,hozzá teszem, nekem a canestentől nem javult. Voltak tünetmentes időszakok, de sajnos mindig visszajön, mint most is. :(

Ma kezdtem el a candida diétát, mert már nagyon elegem van az egészből, már csak ez segíthet. Sajnos a gyógyszerek és kúpok, csak a tüneteket kezelik, nem gyógyítanak meg igazán.

2014. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és hogy lehet ezzel nemi életet élni? idegesít hogy még mindig nem múlt el..csak 16 éves vagyok
2014. okt. 16. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Menj el dokihoz, hátha fel tud írni vlalami mást
2014. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A gomba nagyon makacs tud lenni egyébként
2014. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-4 nap alatt.
2014. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

1. válaszoló vagyok.

Nemi életet ilyenkor nem célszerű élni, mert fájdalmas és megfertőzheted a párod. Ha esetleg voltatok együtt ebben az állapotban, akkor őt is kezelni kellene, mert hiába kezeled ki magad, ha ő majd visszafertőz.


Ha nem javulsz a canestentől, akkor nőgyógyászhoz kell fordulni. Én most Flucohexal kapszulát kaptam (4 db van benne, hetente 1-et kell bevenni) és Betadine hüvelykúpot, ezek mellett pedig candida-diétába kezdtem. Sajnos 5 éve küszködök már a candida-val, nekem 17 évesen kezdődött és azóta folyamatosan visszatér bármit használtam. Ezért kezdtem bele a candida-diétába most, mert nagyon sok helyen olvastam, hogy igazából csak ez segíthet abban, hogy többé ne okozzon problémát.

2014. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem kell megijedni. Simán lehet, hogy soha többé nem lesz gombád. 2-3 napon belül mindenképp el kell múlnia, ha hat a gyógyszer. Viszont a párodat mindenképpen kezelni kellene, mert tünetmenetesen is lehet fertőzött, és simán ping-pongoztok a kórokozóval hónapokig.

Én már vagy 5 éve küzdök ezzel a sz*rral, aztán kb. fél éve jutott eszébe egy dokinak Flucohexal-t és Gynoxin krémet felírni, azóta lekopogom, nem jött vissza. El sem akartam hinni. Pedig a hüvelykrém egyszer használatos, a tablettából pedig heti 1-et kell bevenni. Mindenkinek javaslom, ha hasonlóan makacs fertőzése van :) Ja, és kerüld a szénhidrátokat!!!

2014. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én szedtem candidara flucohexalt már, egy fél éven keresztül heti 1 szemet, tökéletesen tünetmentes lettem, nagyon örültem neki, aztán fél év után abbahagytam, mert addig kellett szednem, és rá egy hónapra vissza is jött a gomba...
2014. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!