Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jön meg a menstruációm de...

Nem jön meg a menstruációm de elszeretném kezdeni a fogamzásgátlót szedni. Lehetséges, vagy csak mégjobban felborítom a szervezetem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 1 hónapja abba kellett hagynom a fogamzás gátló szedését mert nem tudtam időben kiíratni. Körülbelül 2 éve szedtem. Most kiváltottam az új dobozzal.

Olvastam hogy a fogamzásgátló abbahagyása után van olyan, hogy egy ideig nem is jön meg a menstruáció. A tabletta szedése előtt mindig rendezetlen volt a menstruációm.

Sajnos 1 hete bekellett vennem egy 72 órás fogamzásgátló tablettát mert elszakadt az óvszer. Most tuti felborítottam a szervezetem.

A kérdésem az, hogy ha menstruáció nélkül kezdem el szedni a tablettát, akkor rosszabbat tennék magammal?


2014. okt. 22. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy hónap szünet eleve nem jó, teljesen öszekavar,akkor már tarts hosszabb szünetet. Én 3havi adagot szoktam kiiratni, de lehet 3szor egy havit is és akkor nincs ilyen probléma ,hogy "nem tudtam időnem kiiratni". Várd meg a menstruáció első napját és akkor kezd el szedni, ahogy a betegtájékoztató írja, vagy kérdezd meg az orvost!
2014. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eleve nem igazán szabad ilyen esetben egy hónap kihagyással újrakezdeni. De a 72 órással teljesen elkavartad az egészet.

Én a helyedben most semmiképp nem kezdeném el, amúgy sem viccből kell a menstruáció első napján bevenni. Menj vissza a dokidhoz, meséld el neki szépen az egészet és majd elmondja mi a teendő.

Mindenképp meg kéne várni, hogy beálljon normálisra megint a ciklusod, egyéb esetben ha erre most elkezdesz gyógyszert szedni,úgy tönkrevágod, hogy az életben nem jön helyre és ha egyszer netán gyereket szeretnél, lesel, hogy miért nem sikerül.

És próbálj kicsit felelősségteljesebb lenni. Időben írasd ki, vedd be rendesen, és ha nem tudjátok rendesen használni az óvszert, akkor használjatok mellé valami mást is, mondjuk pharmatexet.

2014. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oke, koszonom a valaszokat! Majd elmegyek orvoshoz es megkerdezem!
2014. okt. 23. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!