Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Január óta nem volt menstruáci...

Január óta nem volt menstruációm, előtte egy jó fél évvel hagytam abba a fogamzásgátlót. Elmentem dokihoz, aki vizsgálatok után felírt norcolut és clostilbegyt, ma kezdtem el szedni. Kinek mi a tapasztalata? Helyreáll a rend?

Figyelt kérdés
Azt mondta ha nem áll helyre neurologushoz is el kell mennem..kicsit megzavart már az is, h is kell szedni. :) Minden észrevétel érdekel. Attól még, h ezeket szedem lehet babám úgye? Köszönöm :)
2014. máj. 8. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
hát nem valószinü hogy helyre áll töle. A vérzés kimaradást midnig hormonális probléma okozza. ez pedig nem nögyógyászra tartozik hanem endokrinológusra, gondolom nögyógyász irta fel a clostyt norcolutot. Ki kéne elöször vizsgálni a hormonokat és utána aszerint kezelni. nagyon ritka az akinek ettöl beáll a dolog. általában iylen vérzés kiaradást PCOS vagy prolaktin szint emelkedés okoz. Ha kiváltó ok kezelve van akkor helyre áll a rend. Closty mellett mindenképp menj félidöben uh-ra, remélem ezt mondta az rovos, ha nem akkor az felelötlen orvos. sokaknak cisztája lesz töle. Most votl hüvelyi uh-od? nem látott kis cisztákat a petefészkeiden?
2014. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak sima uh volt nem hüvely, igazából én se értettem miért csak sima, de hát ő a doki gondoltam, viszont ott minden rendben volt. Azt mondta a doki, mert vérvételen nézte a hormonokat (megjegyezném, h nekem még tök homály ez a dolog, mert sose volt bajom még) és ezért írta fel a gyógyszereket, aztán mondta egy hónap múlva ismét vérvétel és ha utána is van eltérés jön a neurológus (skihez régebben jártam, gyakori fejfájás miatt) engem au aggaszt a legjobban, h félek mi van ha nem lehet majd gyerekem, de úgye lehet?
2014. máj. 9. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
lehetni lehet csak lehet nem olyan egyszerüen. Sokunknak sgitség kell hozzá de legalábbis jó diagnózis. Manapság olyan fejlett a meddöségi kezelés hogy szhinte csak annak nem lesz babája akinke méhe nincs. De hormon probléma mellett sokunknak kicsit küzdeni kell érte, van akinek meg simán összejön. Én keresnék egy másik orvost a helyedben és a hormon eredményeket megmutatnám egy endokrinológusnak. Nem igazán értem a neurológus hogy jön id. ez endokrinológusra tartozik.
2014. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért ez most arra mutat, h meddő vagyok? Bocs a sok hülye kérdésért, csak nekem új ez az egész, mert sose volt semmi bajom (egy fluorid allergiát leszámítva), most meg ez így összejött és aggaszt....:S :( Tökre kétségbe vagyok esve, köszönöm a tanácsokat..természetesen felkeresek egy ilyen orvost csak most szeretném megvárni a következő labort.
2014. máj. 10. 08:52
 5/7 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet elöre tudni. Mivel nincs menstruációd igy egyértelműen most nincs peteérésed sem. Most nem is tudnál teherbe esni. Viszont van akinek egy gyógyszeres kúra megoldja és siekrül a baba. van akinek amgától ujra indul pár hónap alatt. nekem pl amgától indult be de baba mégsem lett régóta hiába van spontán ciklusom. Tényleg nagyon egyén füffő az egész. Sajnos gyakori a pcos, ez a vezetö meddöségi ok manapság de van akinek emellett is simán sikerül van akin meg évekig vár rá. Nme kell rögtön beparázni nagyon egyén függő az egész. Én évek óta küzdök érte mégis tudom hogy igenis lesz babaám ráadásul hamarosan. Nem szabad ugy hozzáállni hogy akkor tuti nem elsz mivel mint irtam manapság már szinte mindenkinekleszm van akinek természetes uton van akinek segitséggel, ezt nem lehet tudni. De gyakori hogy fogamzásgátló után idö amig helyre áll a rend. Azért legtöbbeknek nem kell évekig vérni utána a babára.
2014. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszaid, sokat segítettél (segítesz) vele. 27 éves vagyok nem régóta vagyok férjnél egy nagyon imádnivaló férjem van, aki mindenben segít. Ez az egész most mégis nagyon rossz. És igazad van, mert sok minden fejben dől el és nem szabad arra gondolnom, h nem lehet.. Remélem helyre áll..Neked is hasonló a problémád?
2014. máj. 10. 10:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg még tudod mi a furi, h nyáron hagytam abba a gyógyszert 6-7év után és egész januárig rendesen megjött....
2014. máj. 10. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!