Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jövő hónapba számítsak a...

Jövő hónapba számítsak a legrosszabbra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval,még csak 13 éves vagyok, és 8 hónapja (márciusban) jött meg az első menstruációm. Jött normálisan mindig, de ez a hónap fura volt...18-19-20-a felé kellett megjönnie, és nekem 18.-án meg is jött. De nem az a fajta tényleg erős piros, hanem ez a halvány pirosas, narancssárgás színű. (Azért néha egy picikét sötétebb volt, de csak 1-2 vettem észre wc-zés közben) Azóta csak olyan halványka folyt, és tegnap(21.) abba is maradt.. Anyukám azt mondta hogy előfordulhat akár az is hogy jövő hónapban olyan nagyon erős lesz, mint amennyire ebbe a hónapba nem volt...Jövő hónapba megyünk kirándulni, 10.-e és 20.-a körül és kb akkora fog megjönni..Kezdek félni.. Szerintetek tényleg igaza lesz anyukámnak?

Előre is köszönöm a normális válaszokat! :)

13/L



2014. okt. 22. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz olyan erős mint amilyen nem volt.


Az persze változhat, hogy melyik hónapban milyen erősségű, de ez konkrétan nem attól függ, hogy előző hónapban mennyire volt erős, vagy majd most kijön az a vér ami akkor nem, ez badarság. Hormonális hatásoktól függ a dolog, és egyénfüggő.


Lehet, hogy a következő is gyenge lesz, de lehet, hogy tök normális. Gyakorlatilag bármilyen lehet.


Nem tudom elhinni, hogy felnőtt nők, anyukák ennyire tájékozatlanok a témában, és főleg, hogy ezzel riogatják a saját gyerekeiket.

2014. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Még nagyon fiatal vagy. Anyukádnak nem feltételen van igaza. Ilyenkor van, hogy egyik hónapban megjön, aztán másikban nem. Unokatesómnak pl volt, hogy megjött aztán fél évig nem. Persze nem ez a normális. De attól, hogy egyik hónapban gyenge a vérzés még nem lesz a másik hónapban erősebb:) Én már idősebb vagyok, és csak azt tudom mondani, hogy Anyukádra nagyon rácáfolok. Évekig volt nagyon erős vérzésem és utána meg évekig gyengébb. Most pedig már egy ideje megint gyengébb. A szervezeted tudja milyennek kell lennie a vérzésnek, ez peteéréstől is függ. Ne is gondolkodj ezen, mert ezt nem tudod előre kiszámolni.
2014. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem törvényszerű. Néha nekem is van, hogy kevesebb, aztán több, de most pl. kettő egymás után nem volt olyan erős. Az is lehet, hogy nem pontosan fog megjönni, és a kirándulást megúszod. Sajnos előre tervezni nem tudsz, de fölösleges ezen aggódnod, befolyásolni nem tudod :) Bebiztosítod magad betéttel, vattával, és amilyen sűrűn tudsz, cserélni jársz, ennyit tehetsz, persze ha nem akarsz tampont használni.
2014. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Anyukám nem azt mondta hogy tuti jövő hónapban erősebb lesz, hanem hogy lehet erősebb, de nem biztos.Lehet hogy pont normális lesz..:) köszönöm még egyszer a válaszokat!:)
2014. okt. 22. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
17 éves korodig szinte bármi előfordulhat.
2014. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!