Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek még fogok nőni? A...

Szerintetek még fogok nőni? A lányok meddig nőnek? Magasabb leszek anyukámnál?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, koraszülött. Elmaradottabb vagyok mint a többi osztálytársam, nekem 14 éves koromban jött meg a menstruáció. De azt olvastam az első menzesz után csak 5 cm-ert lehet nőni. Annak ellenére én még utána következő nyáron nőttem vagy 5 centit. Nagyon alacsony vagyok, 158 cm, és nem tudom a lányok meddig nőnek.Anyukám 165 cm. Nem csak a magasságommal van probléma még kicsit a fejem is olyan picike :D :/
2014. okt. 26. 15:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és még nyár után is nőttem sokat, nem csak 5 cm-et.:))
2014. okt. 26. 15:59
 2/10 A kérdező kommentje:
A melleim sem nagyok, és nagyon lassan növök.. Olyan tizenegy éves koromban nagyot nyúltam, de azóta lassabban növök..a sportok meg egyéb ételek segíthetnek?
2014. okt. 26. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem mennyit nőttem az első menzeszem óta, ami egyébként 10 és fél éves koromban jött meg először, viszont 14 éves korom óta nem nőttem, akkor is és most felnőttként is csak 160 cm magas vagyok.

Szóval lehet nősz még egy picit, de az is lehet, hogy nem.

És az én melleim is kicsik. B kosaras melltartót hordok, amikor ducibb voltam, akkor picit nagyobb volt a mellem, de nemrégiben sokat fogytam és a mellem is visszatért az eredeti méretére.

Szóval igazából ez mind genetika. Ha te úgy vagy "bekódolva", hogy alacsony leszel, pici mellekkel, akkor ez lesz, így kell elfogadni magad.

2014. okt. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23 éves koromban nőttem még két centit. Fel van rajzolva az ajtófélfára:-)
2014. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
155-160 centi voltam kb., mikor megjött 10 évesen. Most 174 vagyok, majdnem 15-20 centit nőttem azóta. Szóval nincs ez a max. 5 centi kőbe vésve.
2014. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A koraszülöttség nem feltétlenül befolyásolja a magasságodat,mert igaz csak 4-5 embert ismerek akik koraszülöttek voltak,de csak 1 beteg közülük,(mozgássérült és értelmi sérült is)de a többiek mind egészségesek és normál magasságúak.Lánynál nem mondanám vészesen alacsonynak a magasságod,még van rá esélyed hogy kicsit megnyúljál.


És valóban a genetikától függ minden,hiszen elődeink genetikai adottságai is visszaüthetnek,így néha van olyan hogy teljesen vékonyak a szülők és mégis duci felnőtt lányuk lesz,mert éppen a nagymamára hasonlít.De általában a lányok megközelítőleg olyan magasak lesznek mint az anyukájuk persze itt is néha elfordul hogy kisebb lesz a gyerek a vele egynemű szülőjénél,bár ez elég ritka és van hogy jóval magasabb akár.Van olyan aki csak 17 évesen nőiesedik meg és nyúlik meg.Tehát nem lehet előre tudni.Anyukádéktól kellene megkérdezned hogy ők mikor nyúltak meg,mikor érték el a végleges magasságukat.


Elkeseríteni nem akarlak de a legtöbb lány 13-14,5 éves korára már legalább is az átlag magasak(163-170 cm közöttiek)a végleges magasságukat el szokták érni.De vannak kivételek.


Tehát van úgyhogy egy lány 12 évesen elég magas a többiekhez képest akár és hirtelen megáll a növésben és nem nő tovább 13 évesen már és míg korábban mindenki azt hitte hogy hú ha milyen magas lesz,a végén átlag magas maradt.Sok tényezőtől függ az egész.


Van rá esély,de ha nem nyúlnál meg akkor sem vagy vészesen alacsony.És nem igaz hogy mensi után már nem nőhet az ember,ez csak mende monda.A melleddel meg nincs baj,még nőhet,ahogyan teltebb leszel,nőiesebb,tehát kicsit majd hízod az évek folyamán a melled is valószínűleg meg fog nőni egy picit és nem minden nőnek lesz nagy melle.Sok felnőtt nő van aki 75/B,75/C melltartót hord.Ezzel nincs baj.


nyugi még van rá esélyed.A fej hát figyi nézd van akinek szinte nagynak tűnik,a másiknak meg kicsinek,ez is genetika,vannak nők akiknek szinte óriási,férfias keze van,a másiknak meg kecses,kicsike,ezzel nem tudsz mit csinálni.De a külsőnk is igen sokat tud változni,alakulni.


És ne keseredj el ennyire és ne csak a hibát keresd magadban,hogy mi az ami nem tetszik.Biztos van benned olyan ami szép,mindenkiben van,akár a lelke,akár a szeme,a szája stb..És a kis mell is tud szép lenni,ha feszes és ennyi,valakinek hiába van nagy melle ha lóg.


Nem vagy elmaradott,lehet kicsit fiatalabbnak látszol a többi csajnál,nem vagy olyan melles még,de ettől még nem vagy kevesebb senkinél sem.


Fel a fejjel és bármi lehetséges még fiatal vagy.

2014. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy menstruáció után csak 5 centit nőhetsz...

Amúgy bármi lehet, nővérem jóval magasabb, mint anyum, én viszont 14 éves korom óta egy centit sem nőttem(156 centi vagyok).

2014. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen jött meg a mensim és 11 évesen 159 cm magas voltam,sok osztálytársamnál majdnem fél fejjel magasabb,mindenki azt hitte hogy hú de magas leszek és tudod mi lett,165-166 cm magasságnál megálltam 12,5-13 éves korom körül.Volt osztálytársam aki 8.-ban volt 160 cm kb és 4-5 cm-t még nőtt és voltak olyanok akik velem egy magasak voltak 5. osztályban tehát 158-159 kb és 180,175 cm magasra nőttek meg.Egyik kis csaj meg 156 cm lehetet kb,se melle,se semmi nem volt neki 8.-ban,még mensijre sem ,igen helyes volt arcra és ő is 165 cm magas lett és 16 éves korára igen jól nézet ki,meg nőiesedett,már nem egy helyes arcú,de lapos 11 évesnek tűnő kislányt látott senki sem,csak sajnos rossz irányba ment el akkoriba(fiúzásra gondolok),de aztán megtalálta a helyes utat.
2014. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én ötödikes korom óta ugyanakkora vagyok.
2014. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztatást, anya 18 évesen érte el az átlag magasságát:) <3
2014. okt. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!