Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS! Mi van ha nincs igazolha...

PCOS! Mi van ha nincs igazolható IR, se PM alulműködésem? Egyedül a prolaktinom volt kicsit magasabb a határértéknél. Akkor mit kell kezelni?

Figyelt kérdés

Mindenütt azt olvasni, hogy az IR együtt jár a PCOS-sel és diétával gyógyítható, de ha nem az a baj???

Endokrinológus is meglepődött a jó hormoneredményeimen, ugyanis ciszták vannak petefészkemben, valamint lassan 1 éve a fogamzásgátló letétele óta nincs menstruációm (fg előtt normális ciklusom volt). Végül az 1,9-es TSH-ra írt fel letroxot, illetve azt mondta ne egyek 120gramnál több szénhidrátot naponta. 2 hónap telt el azóta, és nincs változás. Nincs peteérésem se, mert tudom olyankor nyálkás váladék jön belőlem. Félek hogy engem nem lehet kezelni.. :( 29 éves vagyok, nagyon el vagyok keseredve, és gyereket szeretnék.



2014. júl. 23. 23:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Kérlek írjatok tapasztalatokat ezzel kapcsolatban! Köszi!
2014. júl. 24. 12:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi volt az inzulinod? Nekem az egyik doki azt mondta az eredményemre, hogy tökéletes, a másik meg megállapította az enyhe IR-t és kaptam is rá gyógyszert.
2014. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Glükóz 0perc: 4,6 mmol/l (3,4-6,1)

Glükóz 120perc: 4,6 mmol/l (<7,8)

Inzulin 0perc: 5,05 uU/ml (2,6-24,9)

Inzulin 120perc: 28,86 uU/ml

2014. júl. 24. 16:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs inzulinrezisztencia, akkor olyan gyógyszert kaphatsz, ami az agyalapi mirigyedre fog hatni, ami az egész szervezeted hormonális egyensúlyát szabályozza. Ha ott a gyógyszer segítségével helyreáll a megfelelő szabályozás, akkor megszűnnek a tünetek is. A doki valószínűleg el fogja mondani ezt a lehetőséget.
2014. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 3 pontos terhelés, amit a nőgyógyász vagy endokrinológus írhat, az pontosabb lett volna. Így éppen azt nem látjuk, hogy mennyi inzulin kellett ahhoz, hogy í cukrod lemenjen. A 60 perces ebben az esetben fontos. Nekem sincs semmi IR-em, viszont kaptam 2x500 mg Meforalt, mert a PCOSosoknak ha nem is IR okozza a tüneteket, akkor is 50%-uknál hatásos a hormonegyensúly visszaállításban. LH és FSH értéked mennyi?
2014. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tesztoszteron totál 0,33 nmol/l (0,22-2,9)

Prolaktin: 589,50 mU/l (102-496)

LH: 1,3 U/l (ciklusfüggő)

FSH: 5,4 U/l (ciklusfüggő)

DHEA-S: 4,67 umol/l

SHGB: 49,18 nmol/l (58-110)


edokrinológus írta ki, barátnőmnek se akart 3 pontosat.

2014. júl. 29. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Valóban fura....ha ezek a ciklus 3. napi eredményeid, akkor valóban az a PCOS nem igazán PCOS...vagyis nem a szokványos. Az LH/FSH arányodnak 1 felett kellene lennie, ha PCOS. Viszont ha 3. napi a vérvétel, akkor sem jó a hormonsorod, mert ennek a kettőnek az egymáshoz viszonyított arány 1 kell, hogy legyen. Alatta sem jó. A prolaktin is elég magas. 3. napi vérvétel volt? Vagy a ciklus hányadik napján? Hiába van a labor által meghatározott keretek között a hormonok értéke, az semmit nem jelent.
2014. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, olvasom az előző válaszolókat, tényleg lehetséges, hogy kiírnak egy agyi MR-t, de ne ijedj meg, lehet az ottani szabályozóközponttal van a baj.
2014. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincsen ciklusom, írtam, hogy lassan 1 éve nincs menstruációm, azaz nem tudnak 3.napi vérvételt csinálni. Norcolutot adott egyszer a nő doki, de az ugye nem ugyanaz, mint a menstruáció ahhoz számítva a 14. napon készült.
2014. júl. 29. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!