Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem fogadott orvos csinálta...

Ha nem fogadott orvos csinálta az eü kaparást, ki értelmezte a szövettani eredményt? 3 hétre kell menni az eredményért, de 6 hétre az orvoshoz, ráér akkor is elmondani a kontrolon?

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Az igeidőket nem nagyon értem, hogy már értelmezte vagy csak fogja?

De a valasz: a kórszövettant a kórboncnok (orvos szintén patológus más néven) írja le és az ő véleménye olvasható majd a kórszövettani leleten (a neve és a pecsétszama, alairasa is rajta kell legyen).

Hamarabb megvan mint 3 het csak a biztonsag kedveert szoktak 3-at mondani, meg bocs de ez rosszmaju megjegyzes lesz, azert hogy ha talalnak is pl. gyulladasra, betegsegre utalo jelet, akkor mar tok folosleges legyen elmenned egy torch vizsgalatra (ez tobb lehetsegesen vetelest okozo korokozora szerologiai tesztet jelet, amit a kaparas utan mihamarabb el kellene vegeztetned, ha a nem fogadott nodokid nem foglalkozik ezzel...bar nem tudom nalad mi volt, van, de anno en magamnak jartam utana).

Mikor a 6 hetesre mesz, a doki jo esetben nem felehti el a korszovettani eredmenyt, es odaadja kb. azzal hogy elolvassa kicsit magyarosabban, ami rajta van. Ha szerencsed van normalis a doki es elmondja ertelmesen mi a szitu, ha meg nagyobb szerencsed van a korszovettan ki is mutat valamit es arra lehet fogni azt ami tortent. (persze nem tudom a kaparasod oka mi, de jo esetben talalnak valamit vagy legjobb esetben minden rendben)


Egyebkent, ha tutira akarsz menni es nem akarsz izgulni, akkor erdeklodj mar 1-2 het utan, hogy hol a korszovettani eredmeny es vedd at es keresd az orvost aki a kaparast vegezte.


Bocs remelem nem volt tul zavaros. Ket reszletben irtam.

2014. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Úgy értettem,hogy nekem mennem kell az eredményért,de azt a kórházban az asszisztens fogja ideadni,holnap megyek érte ha kész lesz,3 hete mütöttek.Mivel nincs fogadott dokim,igy csak a 6 hetes kontrollra viszem az eredményt,majd az Otiba,az ottani nőgyógyászomhoz.Ha valamit találnak,akkor gondolom csak szólnának hamarabb nem?Értesitenek vagy ilyesmi?
2014. okt. 26. 18:57
 3/7 A kérdező kommentje:
eü kaparás volt,méhtükrözéssel,vastag nyálkahártya miatt.
2014. okt. 26. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Melyik kórházban csinálták?
2014. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szövettani leletet a citológus írja meg.

Legalábbis nálam úgy volt

2014. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Debreceni klinikán
2014. okt. 27. 07:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég a hathetesre menned, ha hamarabb nem ér rá

az orvosod

2014. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!