Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hogy PCOS-em van?...

Lehet hogy PCOS-em van? Rendszertelen (3-4 evente) mensesem van, tul vagyok egy vetelesen. Van valaki hasonlo tunetekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok,betoltottem a 30-at az iden, soha nem volt rendszeres mensesem, ami azt jelenti hogy 3-4 egy evben, ha nem szedek fogamzasgatlot. Vegre sikerult kiharcolnom egy vervizsgalatot, ami csutortokon lesz, de mar nagyon ideges vagyok. Sokat olvastam a PCOS-rol es szerintem ez is egy lehetseges ok. Hasi gorcseim ugyan nincsenek, es mas sulyosabb tuneteim sem, leszamitva nehany erossebb szorszalat nem kivant helyeken es a pattanasokat. Tudna valaki segiteni a tapasztalataival? Ez PCOS?? vagy valami mas lehet? Csak szeretnek felkeszulni a kovetkezo orvosi idopontra. Koszonom szepen!!

2014. nov. 1. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A PCOS-t egy un. anyagcsere zavar az inzulinrezisztencia okozza, a vérvételnél erre kell hogy mindenképp sorkerüljön. Remélhetőleg egy terheléses vérvételed lesz ahol 75 gramm vízbel feloldott szőlőcukor elfogyasztása után a 60. illetve a 120. percben néznek vércukor ÉS inzulin értékeket. Ez nagyon fontos! Inzulin értékek nélkül felesleges a terhelés és használhatatlan az eredmény IR diagnózis szempontjából.


Itt nézz körbe mindenképp: [link]


és itt találsz facebook csoportokat ezzel kapcsolatban:

[link]

[link]


A tüneteid könnyen lehetnek IR/PCOS tünetek.

2014. nov. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bocsi, nem sorkerüljön hanem fény derüljön :D késő van már
2014. nov. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az uj infokat!
2014. nov. 2. 04:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű -

Vagyis nem minden hónapban van tüsző repedésed

2014. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vérvizsgálat az hasznos, minél hamarabb menj
2014. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!