Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5 centis petefészek ciszta...

5 centis petefészek ciszta felszívódik magától? 1hónapja voltam vizsgálatokon mert nagyon görcsölt a hasam, vesém akkor találtak egy petefészek tömlőt és mögötte egy cisztát Volt valaki így?

Figyelt kérdés
írtak fel gyulladás gátlót,de a cisztám 5 centi lett, mit fognak vele csinálni?

2014. nov. 4. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Meg kell várni a következő menzit, hátha tényleg

fel fog szívódni

2014. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azóta már menstruáltam és megmaradt!

most meg még nem jött meg miatta

2014. nov. 4. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy felszívódik. Ha nem növekszik, és nem nyom semmit, nincs útban semminek, akkor nem nagyon foglalkoznak vele. Nekem leszívták, az nem fájt, csak kellemetlen volt, egy meg vizsgálat közben felrepedt, így "megoldódott" a ciszta kérdés. Na, ez borzasztó nagy fájdalom volt, de csak egy nagyon rövid ideig. Ne idegeskedj, a doki majd megmondja, mit kell/lehet vele csinálni. Javulást!
2014. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A ciszták 90%-a magától felszívódik.
2014. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát a vese vezetékemet nyomja!

Köszönöm!

2014. nov. 4. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán érdeklődd meg a dokitól milyen lenne a pungálás

A ciszta miatt nem jön most meg?

2014. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne megpróbálnod az Aviva tornát. Többek között petefészek ciszta, PCOS esetén is nagyon pozitív tapasztalatok vannak vele.


Ha érdekel, találsz róla bőven információt, illetve mások által megosztott személyes tapasztalatokat a neten.

2014. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen! a ciszta miatt! ezelőtt 2hónapig nem menstruáltam,akkor derült ki,hogy cisztás vagyok! kaptam gyógyszert,beszedtem,megjött

elfogyott a gyógyszer,ciszta megmaradt,és ismét nem menstruálok!

2014. nov. 4. 16:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4 centisnek kezdődött. 6-7 hét után visszahívtak, mert modták hogy elmúlik a mensivel. Nőtt 6 milit és a fala vastagodott, de még mindig azt mondták hogy várjunk. Miután nem múlt otthagytam azt a kórházi rendelést és kerestem egy "jó"nőgyógyászt. Azt mondta, hogyha ennyi idő után sem múlott el már ne várjunk, hanem cselekedjünk. És mondta még azt is hogy jó hogy mentem mert egyenes úton jártam a műtét felé. A pungálás szóba se jött hanem három hónapig fogamzásgátlót kaptam. A görcsölős peteérésen kívül a problémáim megszüntek, rendszereződött a vérzésem. Miután elfogyott a gyógyszer visszamentem. Elvette a bogyót és jó egészséget kívánt. Utána 1,5 hónapra jött meg. Nagyon ideges voltam mert féltem hogy kiújul. Hát így is lett. Most egy 6 centis van jobb oldalon, ahhol az előző is volt. Azt mondta hogy50-50% az esélyem hogy műtétre kerül sor. Megpróbálunk mégegy bogyót. Magas hormontartalmút kaptam amit kihagyás nélkül kell szednem. Most várunk. 11 hónapja kezdődött az egész.


Van választási lehetőséged. Kérdezd meg a fogamzásgátlóról a dokit. Bár én lassan a műtétet választanám!

(Bocs hogy ennyit írtam!)

2014. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

utolsó!

én fogamzásgátlót biztos nem szedek többet!

azzal rontották el fél életem! akkor inkább műtsön meg:)

2014. nov. 4. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!