Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A petefészek cysták okozhatják...

Keregina kérdése:

A petefészek cysták okozhatják a rettenetes fájdalmakat nemi élet során? Miért nem mond egyik orvos sem megoldást? A cysták február-, és április óta megvannak. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Februárban kezdődtek a minden féle-fajta "nagyon" alhasi fájdalmak szexuális együttlétek során. Semmi magyarázatot nem kaptam az orvostól, illetve azt, hogy "ha fáj, ne szexeljen". Az meg hát köszi.... Februárban még csak egy cysta volt, a jobb oldalon egy 19 mm-es. Április végén észlelték a bal oldalit.

Mostanra, az 23 mm lett, és a bal oldalon is lett egy 25 mm-es. De ezek nem múltak el, majd másik jött elő, ugyan azok. Tudom, hogy nem olyan méretűek, ami aggasztó lenne. Engem inkább a fájdalom érdekel.. Van esetleg valaki hasonló cipőben? Segítségre van szükségem, mert ez lassan tönkrevágja a párkapcsolatomat.



2014. aug. 30. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarta még egyik orvos sem megpungálni a cystáidat? Olyat kellene keresned, aki rendesen kezel.
2014. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hűha... mit jelent ez a "megpungálni"? 3 orvosnál voltam idáig :D
2014. aug. 30. 15:31
 3/9 A kérdező kommentje:

Áhhá... megvan... lecsapolni..

Nem került szóba egyenlőre, de ezek szerint nem kötik össze a fájdalmakat a cystákkal? Hiszen ha tudnák, hogy amiatt van a fájdalom, már szóba került volna? Már semmit sem értek. Ennyire nem érdekli őket?

2014. aug. 30. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Szedsz fogi gátlót?
2014. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem ajánlották, mert Crohn-betegségem van, volt a családban trombózis, migrénes vagyok és dohányzom....de most az egyik orvos azt mondta megpróbálhatom. most fogom elkezdeni kb. egy hét múlva. Eddig soha nem szedtem.

Miért? Ez segíteni fog?

2014. aug. 30. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Segíthet a fájdalmon a tabletta. Cystát ha leszivatják, visszatelhet. Nekem 20éve van, ha nagyobbra nőtt, kaptam rá antibiotikumot.

Ezzel igazából nem hiszem h tudnak vmit kezdeni /fogamzásgátlón kívül/. Műtétet legvégső esetben csinálják. Nekem sok cystám volt, egyik elrepedt, akkor csonkolták a petefészkemet, cysták azóta is vannak.

2014. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat... remélem a tabletta segít majd :)
2014. szept. 5. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne szedj fogamzásgátlót ! Nem oldja meg a problémát, csak elkendőzi...

Cisztára én utoljára Norculotot kaptam, iszom rendszeresen cickafarkot és most mellette belekezdtem a méhpempőbe. Egyelőre (ez 3 hetes tapasztalat) használ rá.

2014. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most kezdtem el szedni a tablettát, köszönöm a válaszod, lehet hogy sor kerül a te módszeredre is... :/

Annyit még kérdeznék, hogy a cysta nektek mennyire befolyásolja a nemi életet és a hétköznapokat? Biztosan mindenkinek más és más, de azért mégiscsak...

2014. szept. 9. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!