Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vaginális fertőzést...

Milyen vaginális fertőzést kaphattam el, sürgős? 17/L

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 napja küzdök azzal a problémával,hogy éget,viszket "ott lent", ráadásul be is van duzzadva,illetve ki van pirosodva nagyon. Először történik ez velem, és nagyon megijedtem. Ez egy egyszerű fertőzés,ami elfog múlni, vagy ideje nőgyógyászhoz fordulnom? Ahol mellesleg még sosem voltam. Rendszeresen tisztálkodom,mindig odafigyelek rá. A barátomtól nem kaphattam el semmit,mindig óvszerrel védekezünk. Fürdés után bekenytem canestennel, és most úgy érzem "megnyugodott" kicsit. De eddig elviselhetetlenül viszketett és égetett. Van valaki aki tapasztalt már hasonlót?

2014. nov. 4. 21:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem,hogy antibiotikumot szedtem az elmúlt 1 hétben, azt olvastam, ez is kiválthat ilyesmit. És az iskolában is sűrűn el kell mennem a mosdóba, és a higiénia nem igazán megfelelő.
2014. nov. 4. 21:53
 2/5 anonim válasza:
100%

Valószínűleg gombás fertőzés, valszeg candida. Az antibiotikum elősegítheti, nekem is volt olyan, hogy ez történt, miután szedtem. Azért van, mert az antibiotikum azokat a baktériumokat is kiölheti a szervezetből, ami védekezik a gombák ellen, így a szervezet védekezőrendszere nem tud rendesen működni, egy idegen wc elég a megfertőződéshez. Vagy valami ilyesmi.

Szerintem megéri elmenni nőgyógyászhoz, főleg ha még sosem voltál. Nekem volt, hogy felírt egy tablettát, amitől elmúlt, meg mondta, hogy kamillateával lötyköljem. De olyan is volt, hogy simán Canestentől elmúlt. Viszont valakinek nagyon sokáig marad, meg lehetnek súlyos következményei, úgyhogy szerintem érdemes nőgyógyászhoz fordulni!

2014. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez gomba lesz, amit az antibiotikum véltott ki.

Canesten combi (hüvely kúppal) lehet a megoldás.

2014. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem dettó ugyanez a bajom! antibiotikumot szedtem és az egyik mellékhatása a gombás fertőzés. Nekem is viszket és ég "ott alul", de már használom rá a canestent, és sokkal jobb. Én is együtt voltam barátommal, de gumival védekeztünk, úgyhogy nem kaphatta el. :)
2014. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Kenegetem még 1-2 napig és na nem múlik el, akkor elmegyek dokihoz!
2014. nov. 5. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!