Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méh és petefészek eltávolitáso...

Méh és petefészek eltávolitáson esett már át valaki? Milyen okból kellett a műtét, es hogy vagytok? Jövő héten műtenek, nagyon félek.

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A méhem megmaradt, de a petefészkeimet kivették.

Endometriózisos vagyok, hatalmas cisztákat növesztettem, valószínűleg évek alatt, mindenféle tünet nélkül, így a legnagyobb teljesen tönkretette a petefészkeimet.

Két és fél hete műtöttek és azon kívül, hogy érzékeny hegem, jól vagyok, sőt... A hajam nem zsírosodik gyorsan azóta, kb. harmadannyi hullik, mint előtte, a bőröm is szebb lett, nem zsíros egy óra után és kevésbé karikás a szemem.

Műtét előtt reggel bekötötték az infúziót, meg bele kellett bújnom a steril hálóingbe (abba a hátul kötős vacakba). Mikor betoltak a műtőbe, kaptam egy adag antibiotikumot, ráhúztak a lábamra meg a szabad karomra (szóval nem az infúziósra) egy-egy hosszú zokniféleséget, hogy ne fázzak meg, mert a műtőben kib...szott hideg volt!

Az anesztes megkérdezte, hogy kész vagyok-e, a fejem mellett egy nő oxigénmaszkot tartott és azt mondta, sóhajtsak. Kettőt sóhajtottam, onnantól képszadás...

A műtét utáni ébredés borzasztó volt, a műtőben nem is tértem magamhoz, csak az aneszteziológus hangjára emlékszem, ahogy kétszer a nevemen szólított, azon kívül semmi... Az őrzőben (intenzív) ébredtem, tetőtől talpig remegtem, állítólag az altató utóhatása miatt. Csak annyit érzékeltem, hogy NAGYON nehezen tudtam felnyitni a szemem, "keresztapásan" tudtam csak kérdezni a nővért (mert az altatás után ledugtak egy csövet a torkomba, hogy ne fulladjak meg, és az kicsit felsérti a nyálkahártyát), éreztem a csipest az ujjamon, a másik karomon meg a vérnyomásmérőt. Meg kitapogattam egy csövet a takaró alatt, és akkor tudom, hogy megkérdeztem "Katéterem van?" Innentől megint képszakadás.

Aznap este nem tudtak mobilizálni, mert szédültem, zúgott a fülem, amikor felálltam, így visszafektettek. Másnap is csak másodjára sikerült.

Onnantól már minden rendben ment, tudtam sétálni, pisilni. Másnap már nagyvécézni is sikerült.


Ne félj, nem lesz semmi baj! Az ébredés lehet, hogy Neked is rossz lesz, de azon kívül más probléma nem lesz! :)

2014. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Meddig voltál kórházban?Én is félek az altatástól,legutóbb az eü küretnél,iszonyatosan hánytam,most irt fel az altatóhoz hányáscsillapitót is az altató orvos.
2014. nov. 5. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Csütörtökön reggel kellett befeküdnöm, pénteken délelőtt műtöttek és hétfőn délelőtt jöhettem haza. Szóval 4 és fél napot voltam benn, de abból szinte az egész péntek teljes K.O.-ban telt el.

Én nem hánytam szerencsére... De ha írtak fel Neked hányáscsillapítót, akkor remélhetőleg nem fogsz hányni. Nem is lenne túl kellemes friss vágással öklendezni.

Előző nap majd be kell venned egy bitang hashajtót ebéd után, ami MINDENT kimos belőled. Elvileg 5-8 órán belül hat, na én megittam 1 óra után, fél 9 küröl egyszer elmentem WC-re, akkor jött valamennyi. Utána elaludtam és éjfélkor keltem fel arra, hogy ÚRISTEN!!!!, na akkor szaladtam és akkor kijött minden!

2014. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!