Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véleményeteket szeretném...

Véleményeteket szeretném kérni hüvelygombával és húgyúti fertőzéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2 hete kiműtötték a bölcsességfogamat (a 3. műtétem volt nyár óta), Aktil Duo antibiotikumot írt fel, mivel az egyik műtét után kiderült, hogy allergiás vagyok a Dalacinra. Közben visszajöttem Franciaországba (jelenleg itt lakok, de még nincs TB-m, mert most adhattam le a kérvényt, függ a ledolgozott órák számától). Használtam a Laktiv plust és a Vagilact hüvelykapszulát, mivel hajlamos vagyok a hüvelygombára. Közben megjött a menzeszem, így nem tudtam használni a Vagilactot, elő is jött a viszketés, az antibiotikumból még 3 nap volt hátra.Felhívtam anyukámat (aki orvos), beszélt a nőgyógyásszal, aki mondta, hogy vegyek be Mykosyst Gyno-t. Nemsokára megint használhattam a Vagilactot, ám csütörtökön húgyúti fertőzés tünetei jöttek elő (fájdalmas, véres vizelés) Rengeteget ittam, petrezselyem teát, az anyukám mondta, hogy kezdjem el szedni a Nolicint (2x1-et). Estére sokkal jobban voltam, már nem is fájt. Péntek délelőtt megint előjöttek a tünetek, ám sokkal enyhébben, de azért elég zavaró volt (Csütörtök este megint használtam Vagilactot)de estére megint sokkal jobban lettem. Szombaton nem volt semmi bajom, nem voltak már tüneteim, de ma, vasárnap reggel iszonyatosan elkezdtem viszketni, ezért megint feltettem egy Vagilactot, ami után megint előjöttek a tünetek. A kérdésem az lenne, hogy lehet, hogy a Vagilact-tól jöttek vissza a tüneteim? Beszéltem anyukámmal, aki mondta, hogy hagyjam abba a Vagilact használatát, de iszonyatosan el vagyok keseredve, hogy itt vagyok, még társadalombiztosítás nélkül (1 hónap mire kapok számot) és nem tudom mit csináljak, mert ha elmegyek itt orvoshoz, egy az, hogy sokba kerül, kettő, hogy itt előszeretettel írnak fel mindenre antibiotikumot, amitől egyáltalán nem lennék előrébb, mert begombásodnék. Mit kellene szerintetek tennem? Kérkek benneteket, hogy kíméljetek meg a kioktató válaszoktól. Az anyukám jó orvos (mielőtt kritizálnátok) és mindent megbeszélt otthon más orvosokkal, nőgyógyászokkal, mielőtt mondta, hogy mit szedjek. Köszönöm!
2014. nov. 9. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki kéne tenyésztetned, hogy egyáltalán mi okozza a viszketést, hátha nem is gomba!

6-8 E Ft a tenyésztés, de van mikroszkópos gyorsteszt is, az 1500-2000 Ft, az elég jó közelítés a kórokozó meghatározásához, ha biztos, hogy nem nemi úton terjedő betegség az ok!

Anyukád nem tud szerezni Ph-tesztet? Abból is kiderül, hogy gombás vagy bakteriális-e a megbetegedés.

2014. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként gyógyteával, ülőfürdővel és tejsavas irrigálással, Canesten krémmel is ki tudnád kezelni, ha csak felborult az egyensúly. Közben eszel kefírt, a hüvelybe is lehet tenni, orvos sokszor javasolja a klienseinek ezt is.
2014. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!