Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mensivel kapcsolatos kérdés....

Mensivel kapcsolatos kérdés. Mit csináljak? (kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval..az a helyzet, hogy már egy jó fél éve elég furán jön meg a menzeszem.. 4 éve van, eddig nagyjából 26-29 napos volt, most meg úgy jött meg, hogy

április: 33 nap

május: 30 nap

június: 31 nap

július: 31 nap

augusztus: 32 nap

szeptember: 34 nap

október: 33 nap

Legutóbb okt. 25-én jött meg.

Most úgy számolom, hogy kb. november 27-re fog megjönni, aztán december 29... a baj az, hogy dec. 28-tól jan.1-ig barátoméknál leszek, először aludnánk együtt meg minden és nagyon nem akarom, hogy elrontson mindent a mensim:((

Szerintetek mit tudnék tenni? Előbbre tudom esetleg vhogy hozni? Olvastam, hogy ha sokat vesz az ember forró fürdőt, az előbb kihozza.. ez igaz?

Egyébként normális, hogy így jön meg, vagy orvoshoz kellene fordulnom?:(

16/L


2014. nov. 12. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyen korban még teljesen normális, hogy nem állt be :) De ahogy nézem, azért nem olyan rendszertelen, egyáltalán nem kell, hogy úgy jöjjön meg, ahogy a nagykönyvben meg van írva (28 naponta).

A menstruációt sajnos csak hormonálisan lehet befolyásolni, a forró fürdő és társai max népi babonák, lehet valakinek véletlen épp bejött, de erre nem szabad alapozni.

Ha tényleg akkor jönne meg, akkor sajnos nem igazán tudsz mit tenni, vannak hormonális készítmények, amivel el lehet tolni a menstruációt, de ezt a te korodban egyáltalán nem javaslom, mert nagyon be tud zavarni.

2014. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!