Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell használni a menstruá...

Hogy kell használni a menstruációs naptárat?

Figyelt kérdés
egyáltalán kell? vagy elég ha fejbe tartjuk hogy mikor kell következőnek megjönnie?

2014. nov. 12. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a naptáromba mindig azt írtam be, amikor megjött.
2014. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod jegyezni az utolsó időpontját, akkor nem kell. Ha viszonylag rendszertelen, akkor azért érdemes felírni.
2014. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen érdemes rendszeresen felírni, mert van, amikor az orvosnak szüksége lenne rá, nemcsak az utolsó menzesz idöpontjára.


Normál esetben elég a kezdönapot felírni, de ha egy-egy esetben valami nem megszokott (rövidebb-hosszabb ideig tart, erösebb vagy gyengébb a vérzés), azt érdemes odaírni, ugyanis adott esetben fontos lehet.


Fejben tartani nem lehet igazán, a legtöbben csak körülbelülre tudják megjegyezni.

2014. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a ciklus.hu-t használom mindig. Három felvitt menstruáció után jelzi, mikor kell a következőnek megjönnie, mikor van peteérésed stb.
2014. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régen én is csak megjegyeztem, hogy mikor volt az utolsó. Akkor kezdtem naptárat használni, mikor először jártam nőgyógyásznál, és rákérdezett, hogy hány naposak szoktak lenni a ciklusaim, mennyire rendszeres. Jól beégtem, mert hát válaszolni nem tudtam. (szülésznő gyereke vagyok, duplán égő)

Azután kezdtem papír alapút, majd egy pár évvel később neteset használni.

Bejelölöd, hogy mikor van, az erősségét, de sok mást is tudsz rajta vezetni, pl. hogy mikor voltatok együtt, mikor voltál utoljára nőgyógyásznál, egyéb ciklussal összefüggő tünetek, mikor vizsgáltad utoljára a melledet, stb.

2014. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!