Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves leszek, az normális...

18 éves leszek, az normális ha még mindig nem rendszeres a menstruációm?

Figyelt kérdés
Nem birom napra pontosan megmondani mikor lesz, és voltak olyan hónapok amikor egyáltalán nem jött meg.
2008. aug. 14. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Ne aggódj! Az egyáltalán nem baj, ha nem tudod napra pontosan megmondani, mikor jön meg legközelebb. Nagyon kevés nőnek óramű pontosságú a mensese - kivéve a fogamzásgátlót szedőknek. Egy ciklus 25-35 nap között normális. Pár napos csúszás (egy hétig) ide vagy oda belefér, sok minden befolyásolhatja: idegeskedés, időjárás, ételek, szexuális aktivitás, egyesek szerint még a hold is :).

Az, ha hónapokig nem jön meg, már aggasztana, de ha csak ritkán fordul elő, még az sem olyan nagy baj - emlékszem, amikor érettségiztem, júniusban nekem sem jött meg.

Nőgyógyászhoz szerintem csak akkor érdemes menned, ha egyébként is fogamzásgátlóra lenne szükséged, vagy babát szeretnél. A hormon veszélyes szer, csak végső esetben alkalmazzuk. Ha nagyon zavar, először próbálkozhatnál teákkal vagy homeopátiával - nekem segített.

2008. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem normális. Nekem annak idején ugyan ilyen problémánál a nőgyógyász a fogamzásgátlót javasolta. Nem bántam meg, beállt a menszeszem, szedtem 3 évig, majd abbahagytam, de menszim most is 28-30 napra megjön. Szerintem menj el nőgyógyászhoz. Nem beszélve arról, hogy a mostani fogamzásgátlók közel nem tartalmaznak annyi hormont, mint a 10 évvel ezelőttiek.
2008. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 18 éves leszek. Nekem sem volt sohasem pontos a menstruációm. Volt, hogy 5 hónapot késett. Most nyáron rászántam magam, hogy elmegyek dokihoz. Most "csak" egy hónapot késett, de úgy néztek rám, mintha legalább azt mondtam volna, hogy egy éve nem vagyok beteg. Nem értették, hogy miért nem jöttem előbb. Úgyhogy mindenképp érdemes szerintem elmenned dokihoz. Megvizsgál, hiszen nem is biztos, hogy hormonprobléma áll a háttérben, és ha nem szükséges, úgysem ad gyógyszert.
2008. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!