Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hirtelen hízás ok nélkül?

Hirtelen hízás ok nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Alapvetően 163 centis, 55 kilós nő voltam. Néhány éve kiderült, hogy pajzsmirigy alul működésem van, mire beállították a gyógyszert, már 63 kilós voltam.


Most augusztustól számítva viszont egyre csak hízok és hízok, feszülnek a melleim állandóan, és most 70 kilót mutat a mérleg. Nem vagyok formátlan, és a melleimet leszámítva nem változott drasztikusan az alakom, (mindenhová egy kicsi, de a 63 kilóhoz mérten semmi extra) de ez akkor is nagyon sok, főleg, hogy világ életemben 50-55 kiló között mozogtam.


A menstruációm egyszer áprilisban kimaradt, de az óta folyamatosan megjön, óramű pontossággal. Az orvos nem állapított meg terhességet.

Augusztus óta viszont puffadok, keményedik a hasam, lelassult az anyagcserém, emelni kellett a gyógyszeradagomon. Voltam vérvételen is, de nem terhességre vizsgáltak. Émelygek, fáradékony vagyok. De megjött folyamatosan. Most az utolsó volt gyanúsan rövid, és görcsök nélküli, de már ebben se bízom.

Életmódban nem változtattam semmin, se többet, se kevesebbet nem eszek, mint 55 kilós koromban, mozogni is annyit mozgok, mint előtte.


A pajzsmirigyem ellenőrizve van, az értékeim rendben vannak. Mi lehet az oka? Én már mindenre gyanakszom, komolyan. Terhességre (mégis), pajzsmirigyre (de látott orvos!), bármire!

Nagyon kétségbe vagyok esve, mitől hízhatok? Én ezt nem értem!


2014. nov. 15. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem Hashimoto van es igy voltam mint te,progeszteron hianyom volt,most kapok termeszeteset,azota jobb.A nöorvosok ezt nem veszik komolyan,en privatul mentem,es ha beigazolodik ne tablettat szedj.
2014. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj, teljes hormonvizsgálatra.
2014. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kovácsné T. Marianna válasza:
76%
a pajzsmirigybetegeknek sűrűn változik a súlyuk, kinek fel, kinek le megy jó pár kiló! ezzel együtt kell élned, szigorú diéta!
2014. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvan az ok. PCOS. Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.
2015. jan. 3. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!