Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1 Hét múlva lesz egy egészségü...

1 Hét múlva lesz egy egészségügyi kaparásom. MIre számíthatok?

Figyelt kérdés
Mennyi idő a műtét? Ha nem szültem, tágítanak-e elötte? Mennyire fog fájni utána? Van-e félnivalóm valamitől? Kérem, csak az írjon akinek van tapasztalata ez ügyben.
2010. jan. 29. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem szeptemberben volt egy ilyen műtétem. méhszájpolipom volt és pont emiatt nem kellett tágítani, magától is nyitva volt, még én sem szültem.

fogadott dokim volt, engem ez a tudat nagyonis megnyugtatott. a műtét maga kb. 5 perces volt. utána semmit nem éreztem. még fél órát picit mintha égett volna a belsőm, de ennyi. a legkellemetlenebb a hülye kanul volt, ami délután 3ig bent volt a kézfejemben, az a végén már nagyon fájt és utána baromira vérzett is. 3 után már haza is mehettem. utána még kb. egy hétig véreztem nagyon minimálisan és 3 hét múlva meg is jött. a doki két hét után mondta, hogy lehet szexelni és sportolni is.

a műtét előtt nagyon be voltam parázva, de így utólag nem kellett volna ennyire félnem.

fel a fejjel!!!! túlleszel rajta, te is így látod majd!!!!

neked milyen okból kell elvégezni a beavatkozást?

2010. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ja és utána 3 napig kicsit kerge voltam. memóriám nem nagyon volt, telefonszámokra nem emlékeztem és nem tudtam sokat fent lenni, mert nem éreztem jól magam. gondolom ez az altatás miatt volt. úgyhogy mindenképp maradj utána otthon 3-4 napot!
2010. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én reggel 8-re mentem, felrakták a tágítópálcát, nem fájt, nem is éreztem, pedig a pálca felrakásától féltem a legjobban, mert nagyon sok rémtörténetet hallottam, hogy rettenetesen fáj mikor felrakják, de nekem nem fájt egyáltalán! Csak a hasad elkezd fájni rögtön a tágítótól úgy, mintha menstruálnál, csak kicsit intenzívebben. Aztán délután 1-kor bementem a műtőbe, addig egy kórteremben voltam. Elaltattak, az egész műtét azt mondták kb. negyed óra volt. Mikor magamhoz tértem, még kicsit fájt a hasam, és véreztem, de nem nagyon. Aztán 4-kor hazamentem. Utána még kb. 2 napig véreztem, gyengén. A hasam másnapra már nem fájt. Kicsit érzékenyebb volt ott altájon pl. ha leültem, azt óvatosan kellett. A műtéttől számított harmadik napon pedig már mentem dolgozni. Nagyon féltem az egésztől mert annyi rémhírt olvastam erről, de egyáltalán nem kell parázni, nem mindenkinek olyan szörnyű, sokkal rosszabbra számítottam, mint amilyen volt! Úgyhogy ne izgulj, nem kell félni!
2010. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én sem szültem, mégsem tágítottak előtte. Intravénásan altattak, úgyhogy semmiről nem tudok, mi történt miután elaludtam (fél perc sem volt, és már aludtam). A kórteremben ébredtem és még pár órát feküdni kellett. 3-kor hazaengedtek, és másnap már dolgoztam (na azt nem kellett volna..). Volt egy hétig némi hasfájás és enyhe maszatolás, de talán azért, mert nem tudtam pihenni utána. Szex 6 hét után engedélyezett.
2010. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, h írtatok!!!

Nekem sajnos volt egy petefészek eltávolításom vezetékkel együtt. Műtét után megjött rendesen időben és el is múlt, ahogy szokott. Rá 2 hétre elkezdett fájni a hasam, mintha megjönne és elkezdtem pecsételve vérezgetni. Csak olyan narancssárga valami jött belőlem. Pár napra rá elmúlt. Majd megint és megint elmúlt. Ez kb 3-4 hónapja, de természetesen rendesen vissza jártam a dokihoz kb. havonta. Mikor említettem ezt a dolgot, azt mondta, h várjunk még egy picit, mert lehet, h csak hormonális a dolog és be kell állnia. Januárban megint megjött időben, elmúlt rendesen. Pár nap múlva megint elkezdtem vérezgetni, de most már egyfolytában. Tegnap voltam dokinál és azt mondta, h akkor csinál egy küretet. Én is parázom eléggé, pedig nekem is fogadott orvosom van és ő fogja csinálni, de mégis. Na ez a pálcás dolog meg egyenesen rémisztő. :(

2010. jan. 29. 15:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, nekem két nőgyógyászati műtétem is volt (egy méhszájseb és egy eü kaparás. Egyiknél sem tágítottak előtte, pedig nem szültem még. Úgyhogy ne aggódj, nem lesz semmi gond!
2010. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké :} . Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
2010. jan. 29. 17:12
 8/13 anonim válasza:
Szia! Ne félj, nekem január közepén volt egy egészségügyi küretem, elhúzódó és nagyon sok vérzés miatt. Nagyon féltem a műtéttől, kb. fél évig húztam az időt,mire rászántam magam és beleegyeztem a műtétbe, de így utólag azt mondom, nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Semmit nem éreztem, nem fájt semmim, 15 percig tartott az egész, műtét után egy órával már felkeltem, délután pedig már otthon voltam. Utána 2 napig tartott vérzésem, a szövettanom is jó lett, amitől nagyon féltem, hogy rossz lesz. Az orvosom végig mellettem volt, mert látta , hogy mennyire félek. Kívánom Neked, hogy legyen egy jó orvosod aki nem hagy magadra és hidd el, semmiség az egész. Ha túl vagy rajta, írj.
2010. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem tudom, h vissza jön-e valaki erre az oldalra, ezért megírom, h túl vagyok rajta. Hétfőn csinálta a dokim. Nem tágítottak előtte, csak elaltattak. A rémálom annyi volt, h nagyon gyengék voltunk mind, ( 4-en) hánytunk és ragadt le a szemünk egész nap. A hasam nem fáj, picit véreztem még tegnap de semmi különös. Most már csak a szövettanon izgulok.
2010. febr. 10. 07:01
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem (ezért), hanem azért megírom...
2010. febr. 10. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!