Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2006-ban jöttem ki Angliába,...

2006-ban jöttem ki Angliába, de azóta sem jelentettem be a egészségügyi pénztárnál, hogy kinnt fizetem a TB-t. Ritkán járok haza. Számíthatok büntetésre ez miatt?

Figyelt kérdés
Mielőtt kijöttem, nem volt tényleges munkahelyem, tanultam és diploma után kijöttem.
2011. febr. 13. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
otthon azaz itthon fizeted a TB-t?
2011. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen. 2008 tol kotelezo magadnak fizetni (vagy) ha van mas orszagban fizetve akkor el kell kuldeni a masolatot.
2011. febr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Büntetésre nem kell számítanod. De ettől fügetlenül fizetned kéne a magyar TB-t ha itt lenne szükség az elátásodra.

Szerintem ha ritkán jársz haza ne is foglalkozz vele hisz ha ithon elüt egy kocsi ugy is ellátnak hisz még magyar állampolgár vagy és így alanyi jogon jár és ki sem fizetetik veled a költségeket.

2011. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 logs ***** válasza:

szerintem nem fognak büntetni, csak mutasd be az egész időszakra, hogy volt biztosításod

3.: nem, ez nem így van. természetesen sürgős esetben ellátnak, de utána az OEP bevasalja rajtad. ilyen esetben, mivel Anglia is EU, az ottani biztosítótól kérsz egy E111-es kártyát, és akkor a kinti biztosítód fizet

2012. febr. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!