Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Keződő hüvelygombára mi a...

Keződő hüvelygombára mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Antibiotikum kúrát kezdtem múlthéten. Egy ilyen kúra alatt olvastam, hogy előfordulhat hüvelygomba.

Tegnap óta a hüvelybemenetemnél viszketést a szeméremdombom szélénél pici kipattogott piros foltokat észleltem, viszont folyás nem jelentkezett, kellemetlen szagom nincs.

Szóval gondolom ez kezdeti stádium.

Mit vegyek rá?

Canesten kombi, betadine hüvelykúp? Melyik jobb?

Esetleg a teafaolaj és élóflóra joghurtos természetes módszert próbálta már valaki?


Előre is köszönöm!



2014. nov. 24. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Canesten kombi!

Betadine-t lehet vény nélkül?

Teafaolajat semmiképp! Az nagyon csúnyán kimarná!

Joghurtot sem, az élelmiszer és nem steril, nem való oda.

Egyébként meg orvos, ha biztos akarsz lenni abban, hogy gomba.

2014. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak nagyon soká van szabad időpont nődokihoz, addig nem akarok tétlenül ülni.
2014. nov. 24. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Canesten kombi, de még jobb, ha csak Canesten krémet veszel, nekem az is el szokta mulasztani, elvileg nem szabad beljebb bekenni, a hüvelyben, én azért egy kis mennyiséget szoktam használni ott is, végülis az még csak a hövelybemenet. A kombi is jó, csak azért ezek gyógyszerek, ha nincs nagy baj, akkor feleslegesen borítod fel a hüvelyflórát.
2014. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor csak krém legyen?

A hüvelyflórám tuti felborult, épp amiatt jött ez most ki, az antibiotikum borította fel.

Belegondolva, lehet hogy tényleg felesleges "beljebb menni", mert folyásom egyáltalán nincs.

2014. nov. 24. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezüstkolloid oldat kívül és belül is. Éjjelre probiotikumos kúp. Ha ez nem segít, akkor Betadine kúp.
2014. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, Canesten krém ebben az esetben a legjobb választás, az ugyanis gombára van, másra nem jó, viszont viszonylag kíméletes szer.
2014. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Holnap elmegyek a gyógyszertárba és még ott is megérdeklődöm melyik lenne a legjobb

2014. nov. 24. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Canesten combi, mert hüvelykúp nélkül nem igazán hatásos!
2014. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó volt a Canesten? jobban vagy?
2014. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most láttam a kérdésedet :)

Igen, köszönöm, a sima canesten krém 6-7 nap alatt hatott, azóta dokinál is voltam, ő is megerősítette, minden oké :D

2014. dec. 18. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!