Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet eltolni a menstru...

Hogyan lehet eltolni a menstruációt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jövő hét vasárnap 7-én megyünk kirándulni, de félek, hogy akkor fog megjönni és akkor oda az egész napnak, de még akkor is ha 6-án, mert első két nap nekem szenvedés. És nem azért mert annyira fáj, mert ritkán fáj annyira, hogy gyógyszert kelljen beszedni. Hanem a közérzet ami szar, úgy érzem magam, mintha beteg lennék, se állva, se ülve nem tudok meglenni mert szenvedek. Bár a második nap kicsivel jobb, de nem mindig. Amire emlékszem, augusztus 28-án, szeptember 20-án, október 17-én, és utoljára november 11-én jött meg.

Ami még biztos, hogy júliusban elején jött meg, az tuti hogy ötödike után, talán hatodikán de nem biztos. Augusztus elején is sztem, de azt fogalmam sincs hányadikán.

Számításaim szerint 4-én kell megjönnie, vagy 5-én és az még jó is lenne, de a 6-a meg a 7-e az nem. Ha 8-án az még jobb lenne. De sokszor pár nappal később jön meg és ezt előre nem tudom kiszámolni. Mert például októberben 13-án kellett volna, de 17-én jött. Hamarabb a számításnál nem szokott szinte soha, csak később és az gyakoribb és ritkábban meg pontosan akkor, ami mostanában jellemzőbb, mint régen. Szeptemberben is pontos volt és novemberben is, csak októberben nem. Előtte viszont szinte mindig később jött meg pár nappal.

Nem szedek semmilyen gyógyszert, fogamzásgátlót, soha nem is szedtem és nem is áll szándékomban. Tehát ha csak azzal lehet, akkor azzt nem vállalom. A fájdalomra csak nagyon ritkán kell gyógyszer, szinte nem is veszek be fájdalomcsillapítót, mert a fájdalom elviselhető. De ha bevennék, akkor is rossz lenne a közérzetem.


Tud valaki valami jó megoldást. Csinálta már valaki? Vagy esetleg arra, hogy pontosan jöjjön meg (4-én, 5-én)?



2014. nov. 30. 12:17
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és már 11 éve menstruálok, sose maradt ki egy hónap se amióta beállt rendesen a ciklus
2014. nov. 30. 12:20
 2/5 A kérdező kommentje:
még eszembe jutott h júniusban biztos hogy 12-én jött meg, májusban meg 16-án, áprilisban meg húsvéthétfőn, 21-én
2014. nov. 30. 13:18
 3/5 anonim válasza:
igyál sok citromot, azzal elvileg lehet eltolni pár napot :D (nem próbáltam, olvastam) http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__38860..
2014. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen ezt olvastam én is, de nekem nem válik be mert minden nyáron citromos vizet iszok szinte mindennap és sosem késik olyan jelentőset, max 1-2 napot, de hát az télen is megtörténik tehát nekem az nem hatásos

Nekem az is jó lenne hogy 4-én megjöjjön biztosra, arra vmi módszert, legkésőbb 5-én

2014. nov. 30. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fogamzásgátlót nem vagy hajlandó szedni, akkor más megoldás pedig nincs. A szervezeted nem gép, hogy gombnyomásra működjön. Neked kell alkalmazkodnod a menstruációdhoz, az nem fog hozzád soha.
2014. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!