Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Apukám mindenképpen bejöhet...

Apukám mindenképpen bejöhet nőgyógyászati vizsgálatra, ha be akar?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Apukám el akar vinni egy barátjához, aki nőgyógyász, hogy megvizsgáljon. Azt mondta a mai világban nem lehet tudni már semmit és nekem nem hiszi el hogy szűz vagyok, majd a barátja megmondja. És azt is mondta hogy mindenképpen bejön vizsgálatra, a barátja úgy is megengedi. Nem tehetek semmit?
2014. dec. 13. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Ugye ez nem komoly kérdés? Eleve morbid az egész ötlet, de főleg hogy a barátjával együtt.... pffhejj... nem is folytatom.
2014. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Eleve nem kell mögyógyászhoz menned, ha nem akarsz, erre nem kényszeríthetnek.


Másrészt a vizsgálatnál senki nem lehet ott a páciensen és az orvoson kivül (legfeljebb az asszisztens, ha a vizsgálat megköveteli), kivéve ha TE ragaszkodnál hozzá


Ezen kivül a vizsgálat eredményét az orvos nem mondhatja el senkinek, mert köti az orvosi titoktartás.


Ha apád továbbra is ezen erölködik, akkor fordulj a gyermekvédelmisekhez, mert ez már molesztálásnak számít.


Mellesleg anyukád mit szól a dologhoz?

2014. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De apukám szerint én nem dönthetem el, mert kiskorú vagyok. Anyukám beteg, ő nem tud ezzel foglalkozni
2014. dec. 13. 15:42
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Elvileg kiskorú vagy ugyan, de mivel SEMMI nem indokolja a vizsgálatot, ezért nem kötelezhetnek erre.


Ezen kivül - ahogy írtam, NEM LEHET OTT a vizsgálatnál eleve.


Szerintem - függetlenül attól, hoyg beteg vagy sem - szólj anyukádnak, vagy ha nem tudsz, akkor a gyámhatóságon jelentsd be. MErt ez így büncselekmény apád részéröl.

2014. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Na, én már csak poénból is megkérném a pasast, hogy kamuzza azt, hogy nem vagyok szűz. Megnézném apám képét erre az infóra. :D
2014. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Viszont én attól félek, hogy mégis csak a barátja, aki meg fog neki engedni bármit, orvosi titoktartás ide vagy oda, meg kiskorú is vagyok, ezért nem tehetek semmit.
2014. dec. 17. 08:58
 7/15 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A korábbi hozzászólóknak igazuk van! Édesapád ezt nem teheti meg, nem vihet el vizsgálatra, csak azért, hogy megnézze szűz vagy-e! Ez jogellenes, és teljességgel elfogadhatatlan! Ha pedig orvosi oka van, ilyen jellegű vizsgálatnál csak akkor lehet jelen, ha te is szeretnéd, különben az orvos ki kell, hogy küldje.


Mivel kiskorú vagy, ezért dönthet arról, hogy a jelenléte nélkül is legyen-e vizsgálat vagy sem. De ez nem azt jelenti, hogy bent maradhat, hanem azt, hogy megtilthatja, hogy megvizsgáljanak.


AZ orvos a vizsgálat eredményét átadhatja édesapádnak, mivel ő a gyámod. De a szüzességed ténye nem orvosi eredmény! Ezt az orvos hivatalból nem vizsgálhatja, nem állapíthatja meg, és nem közölheti senkivel! Csak betegséggel kapcsolatban vizsgálhat.


Mivel az édesapádról van szó, valószínűleg nem fogsz egyből gyámhatóságra szaladni, de tudd, hogy megtehetnéd, és neked adnának igazat. Szerintem inkább beszélj vele, mond el neki, hogy te ezt nem szeretnéd. Ha pedig hajthatatlan, kérj segítséged anyukádtól, testvéredtől, nagyszüleidtől!


Ha elvinne a vizsgálatra, az orvos előtt is határozottan és egyértelműen jelentsd ki, hogy te tiltakozol a vizsgálat ellen, semmiképpen nem szertnéd, hogy megtörténjen. Az orvos (hiába barát) valószínűleg ismeri a jogait és kötelességeit, és még a barátja kedvéért sem fog belemenni olyanba, ami törvénytelen és erkölcstelen. Legvégső esetben az ő segítségét is kérheted.


Amennyiben mégis megteszi ezt veled, az orvos ellen tegyél feljelentést, rá nézva nagyon súlyos következményei lesznek, ha ezt az általad leírtak szerint megteszi, az akaratod ellenére megvizsgál, a szüzességedet ellenőrzi apád előtt..!!

2014. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mivel kiskorú vagy, ezért bemehet veled apukád, de persze az biztos hogy nem a lábad között fog állni és nézelődni mint a doki, hanem a függöny mögött, ahonnan semmit sem láthat.
2014. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Apukád nem normális,eleve ha el akar vinni nőgyógyászhoz akkor női orvost keressen neked,tudod mikor vetkőztem volna le az apám haverja előtt,meg férfi orvos előtt kis tiniként!


Erőszakkal nem vizsgálhat meg az orvos,nem vetkőztethet le,tehát ha te nem vagy hajlandó levetkőzni és megmutatni nem tehet semmit.Ne engedd és kész.


Anyukád hiába beteg akkor is felnőtt,neki kellene végre lépnie és leállítani apádat.

2014. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Eleve férfi orvossal ne engedd megvizsgálatatni magam,mond is meg hogy csak női orvos nézhet meg és nem jöhet be az apukád,elég beteges lenne az egész dolog,erre senki nem kényszeríthet.


És sose engedném még azt sem hogy anyám,nem hogy apám legyen bent egy ilyen intim vizsgálatnál.LÉs bizony sok helyen nincs vizsgáló függöny,hanem simán kis beszélgetés után át kell menni az ágyhoz és ott levetkőzni alul.


Tudod mikor vetkőznék le apám,vagy annak haverja előtt.

Állj a sarkadra és mond meg hogy nem vagy hajlandó levetkőzni a haverja előtt és nem az apukád előtt sem.Mond meg hogy egyáltalán nem normális dolog hogy ő be akar menn i a vizsgálatra.


Amúgy a saját háziorvosod is megnézhet téged akár,nem kell ahhoz nőgyógyász.


Nagyon betegesen hangzik hogy apukád be akar menni és ott lenni akár végig nézni a vizsgálatot.Ez nem normális dolog.



Anyukád meg annyira nem lehet beteg hogy ezt hagyja és ne tegyen semmit.Beszélj anyukáddal erről!

2014. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!