Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kimarad egy szem fogamzásgá...

Ha kimarad egy szem fogamzásgátló egész hónapban kell védekezni?

Figyelt kérdés
Tegnap este a tabletta bevétele után 2 órával ment a hasam, vagyis nem tudom hogy ez annak nevezhető-e, ugyanis híg volt, lazább mint szokott lenni de csak egyszer. A betegtájékoztatóban azt olvastam, hogy ez a helyzet hasonló ahhoz mint amikor nem veszünk be egy tablettát, előző héten nem éltem nemi életet és a tabletta az új levél első sorában volt. A tablettát nem pótoltam, ilyenkor mi a teendő? Egész hónapban óvszert kell használni?
2014. dec. 14. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató egészen pontosan leírja, hogy mit kell tenni. Bár hozzáteszem, hogy egyszeri laza széklet 2 órával a bevétel után baromira nem számít. Ennyi erővel székelni sem szabadna x óráig tabletta bevétele után...
2014. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy laza székletet semmiképpen nem neveznék hasmenésnek, szóval nyugodj meg, nem kell semmit pótolni, a gyógyszer nagyon nagy valószínűséggel felszívódott.

Ha valakinek hányásos-hasmenéses vírussal van dolga és egész nap hány és látogatja a wc-t, na azt hasmenésnek hívják és akkor valóban kell alkalmazni kiegészítő védekezést. Bár akkor sem egész hónapban.

De ha ettől nagyobb biztonságban érzed magad, akkor 1 hétig használjatok gumit, de én ennyi miatt biztos nem aggódnék a hatás miatt.

2014. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem igazán számít. Hasmenésnek azt nevezzük, amikor kétpercenként rohangálsz a vécére, és nagyon híg. Ha egyszer egy kicsit lazább a székleted, az nem az.
2014. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!