Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak tapasztalataitok a...

Vannak tapasztalataitok a cickafark tea mellékhatásaival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kedves Válaszolók!

Régóta menstruációs panaszokkal küzdök, ez volt az ok, amiért elkezdtem az antibébi tablettát. Dienillét szedek július óta, csakhogy a hatása enyhült, hangulatingadozásaim maradtak, fejfájás, hasfájás, stb. Drogériában beszereztem 2 csomag cickafark teát és ámulok-bámulok a hatásán. Naponta vagy minden másnap megiszom egy fél literes bögrényit (1 filtert teszek bele). Ez teljesen megszüntette az erős izzadást és a fájdalmakat az adott időszakban.

Csakhogy az előző ciklusomnál furcsaságot tapasztaltam: Az utolsó tabletta utáni 2. napon szokott megjönni, de az későbbre tevődött. Persze végül megjött a 3. napon, minden rendben volt.

Viszont jelenleg az utolsó tabletta utáni 4. napon vagyok és semmi. Félek, hogy a teával összezavartam a hormonháztartásomat. Szerintetek aggódjak? Hál' Istennek a terhességet kizárhatom, mert távkapcsolatban vagyok párommal. Viszont e hónap 27-étől haza látogat. Lesz e ennek a teázásnak valami hatása a tabletta hatására? Ha most mindent abbahagyok, akkorra már érvényesül biztosan a fogamzásgátló effekt?

Elolvastam a Dienille betegtájékoztatóját és ott csak az orbáncfűt írták, de más forrásokból már hallottam róla...


PS: Azért minden nap ittam, mert nem tudtam, hogy a menzeszhez hogyan állítsam és azért nem fájdalom csillapítót használok, mert nekem elég az antibébi is, nem szeretem magamat gyógyszerekkel szennyezni... A kérdés azért is lett fontos most, mert latexallergia miatt előre el kéne tervezni a kiegészítő védekezési módszert.


Előre is köszönök minden választ! :)



2014. dec. 14. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
A cickafark tea nem okozhat ilyen mellékhatásokat. Gyulladáscsökkentő hatású. A hormonrendszerbe nem szól bele.
2014. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
En is sikerult megzavarjam a havim a cickafarkfu teaval mar ketszer is. Fitoösztrogént tartalmaz. Elmentem orvoshoz, ott kiderult hogy a cickafarkfu tea valtozo korban levo neniknek valo. Nekem megvastagodott a mehnyalkahartyam, fajdogalt a hasam mintha meg akarna jonni, es ugy kb 17 nap kesessel (meg egy kis gyógyszeres segitseggel) meg is jott. Baratnom a teherbeeses miatt itta. Ennek is megvan az ideje hogy mikortol lehet inni, hogy kell kesziteni stb. Ez nem egy sima bolti gyumolcsos tea.. ! Ha jol emlekszem a ciklus 14.napjatol kell inni. Naponta 1 bogrevel (leforrazva, letakarva hogy visszagozoljon, fem kanalat nem szabad beletenni, se cukrot, se citromlet..persze azert az utobbi ket dolgot en is megszegtem) de te vedekezni akarsz, ez pedig inkabb a teherbeesest segiti (nekem meg nem segitett)
2015. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!