Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez IR? Ha igen, akkor milyen...

Ez IR? Ha igen, akkor milyen mértékű? PCOS megállapításához milyen hormonokat kell nézetni és mikor? Elmegyek majd orvoshoz, csak tudni szeretném, hogy mire számíthatok.

Figyelt kérdés

Saját elhatározásból, magánúton csináltattam egy kétpontos terheléses cukor és inzulinos vizsgálatot és az alábbi eredmények lettek:

Cukor 0p 5.4 mmol/L

Cukos 120p 6.4 mmol/L

Se inzulin 0p 9.00 uU/mL

Se inzulin 120p 99.09 uU/mL


Ahogy utánanéztem a témának, az IR okozhat PCOS-t is. Mivel az orvoshoz hetek, hónapok múlva lehet csak eljutni, ezért arra gondoltam, hogy megcsináltatom magánlaborban a PCOS-hoz kapcsolódó vérvizsgálatokat is, hogy rá tudjam „zúdítani” a dokira az eredményeket. Ehhez viszont tudnom kéne, hogy pontosan milyen vizsgálatokat kell kérnem.


Nem gyerek miatt kérdezem, hanem magam miatt. Nem tudom, hogy ez befolyásolja-e az elvégzendő vizsgálatokat, illetve a vizsgálat időpontját. Olyasmit olvastam, hogy 3. és 21. napon kell nézni bizonyos hormonokat, valahol meg az írták, hogy mindegy mikor nézik meg. Szóval azt szeretném tudni, hogy pontosan mit és mikor kell nézetni. Lehet előtte enni, inni? Illetve, hogy amennyiben kétszer kell nézni, akkor a 3. nap az minden esetben 3. nap, meg a 21. nap is mindig 21. nap? A ciklusom 26-27-28 napos, így előfordulhat pontatlanság az eredményekben? Olvastam, hogy a PCOS problémák fő tünete a menstruációs probléma, ami nekem rendben van ugyan, azonban a nagyon zsíros bőr, szőrszálak viszont vannak, de ami miatt belekezdtem az egész macerába az az extrém hajvesztés (kb. a fele) tehát nem szórakozásból nézetném meg…


IR diéta tanácsok? Az idén már biztos nem jutok el dietetikushoz, az interneten meg vannak mintaétrendek, erre valaki (többnyire gondolom IR-esek) rendre megcáfolják, szóval ellentmondásokba ütközök… helytelen diétát meg nem akarok. Milyen mozgás javasolt egyébként?


Ha csak IR-em van, akkor kell majd gyógyszer? Amennyiben kell, akkor azt már örökre szedni kell? Tényleg hasmenést okoz? Mi a különbség a metformin és meck.. akármicsoda között?


Bocsi, hogy tömény lett.



2014. dec. 15. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

A mérést végezzétek el úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Erre való (szerintem) az orvos.


A kezelést már vedd a kezedbe. A dietetikus butaságokat mond, sokszor az orvos is, de ahhoz, hogy ezt megértsd kicsit meg kell ismerni őket és a képzésüket. ha ismered őket (mint típust, tehát ez egy tipizálás ami alól szükségszerűen akadnak kivételek) akkor megérted, miért tévednek alapvető dolgokban.


Nem kell gyógyszert szedni, csak akkor ha az alapvetően elhibázott IR diétát követi valaki.


Máskülönben szépen meg lehet gyógyulni.


Edzésnek aktív mozgás kell, én személy szerint pártolom a kínai csikungos-nyújtós típusú gyógytornákat is kiegészítésnek, ezek belülről masszírozzák át a szervezetet, stimulálnak bizonyos szerveket, mirigyeket. De ha rendszeresen edzel, erősítesz, akkor már teszel az IR ellen mozgással, ha pedig megfelelően eszel, akkor vissza fog állni az inzulinérzékenységed, és rengeteg kellemetlenségtől megkíméled magad.

2014. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
(az sem biztos, hogy IR. a labor nem küldött az eredményekkel ideális tartományokat? Nézz utána mit tekintünk jó vércukor és inzulin eredménynek. az 5,4-es éhomi cukor az például teljesen rendben van)
2014. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A normális tartomány elvileg 27-ig van,tehát mindenképpen sok az érték. Már csak azért is, mert ahogy olvasgattam a neten a két órás értéknek a kiindulási értékre kellene visszacsökkennie, de annak max. 5-szöröse lehet, figyelembe véve természetesen még a tartomány felső határát is... Ehhez képest az enyém nemhogy nemcs csökkent vissza, hanem a kiinduló érték 10-szerese...

2014. dec. 17. 10:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen..


Nézd, általában szénhidrátot eszünk... Mert nem? De. Állandóan megy a cukor a vérünkbe, általános, gyakorlatilag minden nap kórosan magas az inzulinszintünk (mennek mellé a tejtermékek is, azok is rátesznek a lapáttal nagyon sokaknál).

Persze, hogy az inzulinreceptorok száma csökkenni kezd a sejthártyákon.. Szóval, nem meglepő. Bár nem is jó.


De hát tehetünk ellene szerencsére! :)

2014. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!