Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Na most mit csináljak?

Na most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, aktil-duo nevű antibiotikumot írt fel az orvos. Fogamzásgátlót is szedek, ma kell megkezdenem az új levelet. De utána néztem, és a két gyógyszert nem kéne együtt alkalmazni...

Na szóval most mit csináljak? Ne szedjem tovább az antibiotikumot?



2014. dec. 20. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben a háziorvosod tud a fogamzásgátlód fajtájáról ugy nem lesz gond. Ha viszont nem tud róla, akkor vissza kell menni.
2014. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvost, aki az aktil-duo nevű antibiotikumot írta fel, és kérdezd meg tőle. Ez persze nem megy hétfőig. Addig hagyományosan kúráld magad, citromos mézes tea, kalmopirin, algopirin, ágyban fekvés.
2014. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tud róla, nem hívom fel
2014. dec. 20. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne szedd be ha nem tud róla. Szolnod kellett volna. Majd hétfőn iratsz vele másikat.
2014. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

már bevettem,

csak azt olvastam hogy kiegészítő védekezést kell használni mert csökkenhet a hatása

2014. dec. 20. 20:31
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Antibiotikumot ált. nem azért adnak, mert az orvosoknak olyan kedvük van, hanem mert SZÜKSÉGES.


2. Azért szokták mondani, hogy "nem szabad" együtt szedni a kettőt, mert az antibiotikum gyengítheti a fogamzásgátló hatását. De ezt igen egyszerűen meg lehet oldani: vagy védekezel még pluszban a szedés alatt gumival is , vagy amíg szeded nem szexelsz. Talán ennyi időt azért ki lehet bírni gumival vagy szex nélkül is...


3. Mellékesen megjegyzem, hogy ez az "antibiotikum gyengíti a tabi hatását" egy fajta antibiotikumra igaz csak, ami nem az aktil-duo...

[link]


Szóval szedd be szépen az antibiotikumot, és ha nagyon parás vagy, használj gumit.

2014. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ha becsusszan egy baba, akkor sem dől össze a világ...
2014. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!