Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombára gyanakszom,...

Hüvelygombára gyanakszom, nőgyógyásztól kellene antibiotikum, de megjött a menzeszem. Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Pár napja már viszket, csíp, váladékozik, volt már sajnos ez a betegségem, minden stimmel ismét. Akkor laborral kimutatták, kaptam gyógyszert, hamar elmúlt, idejében kezeltük. Most azonban pont megjött a menzeszem, nem tudom, így is el kéne-e mennem, hisz nem akarom hogy elhatalmasodjon, plusz elég hajtós a decemberi munkabeosztásom, még meg lenne amikor szabadnapom van és el tudnék menni.


Van valami ötletetek? Szerintetek felírja labor nélkül is? Ez a kettő így együtt most elég kellemetlen, főleg hogy egész nap emberekkel dolgozom..

Előre is köszönöm!



2014. dec. 25. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A labor nem mutatja ki a gombát, elméletileg kenet ki tudja mutatni, nekem az sem mutatta ki soha, szóval én a helyedben menzesz után, vény nélküli canesten kombival kezelném, ha nem múlik el, doki. Egyébként antibiotikumot nem ír fel, az nem jó a gombára, gombaellenes gyógyszert és krémet tud felírni.
2014. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van kenetet vett, nekem az anno kimutatta. A gyógyszer hát mindegy, erős gyógyszer volt, annyira nem akarok Canestenezni, sokan írják hogy önmagában nem használ, próbának meg kicsit drága.. Ment a zöld kéz!
2014. dec. 25. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont nagyon jó tud lenni a Canesten combi, ez egy szélessávú baktérium ölő szer. Hüvelykúppal együtt használd mensi után és 3-4 nap alatt el fog múlni.
2014. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ám legyen, kipróbálom, köszönö

:)

2014. dec. 26. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom ne próbálj ki semmit, hanem a mensi után menj nőgyógyászhoz. Ő fog tudni segíteni. Minden egyéb csak 50%-os, és lehet Canesten után ugyanúgy mehetsz nőgyógyászhoz, mert a Canesten sem mindenre jó.


Miért szeretnek az emberek házi gyógymódokkal kísérletezni, 50%-os mérleggel? Sokkal jobb elmenni orvoshoz, aki felír egy gyógyszert, ami jó.


Most gondolj bele! Megveszed a Canestent, ami vagy hat, vagy nem. Ha igen, mázli. Ha nem, mehetsz nőgyógyászhoz, akinek TB-re ugyan nem fizetsz, de utána az általa írt gyógyszerért igen. Tehát ez összesen egy Canesten ára + az orvos által felírt gyógyszer ára (és még a magán, ha esetleg magán úton mész orvoshoz). Nem lenne olcsóbb is, meg célravezetőbb is, ha rögtön az orvosnál kezdenél, és egy 99%-ra jó gyógyszert szednél be / használnál?


Nekem persze mind1, csak leírtam, mert kérdezted mit tegyél.

2014. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Canesten nagyon bevált nekem, és ami a nagy lényeg, hogy nem árt!!!
2015. jan. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!