Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hólyagtükrözésre megyek,...

Hólyagtükrözésre megyek, meztelenre kell majd vetkőzni?

Figyelt kérdés
Csak mert gondolom, steril helyiségben csinálják. Zoknit is le kell venni? Rémesen fázós vagyok, többek közt föl is vagyok fázva.
2010. febr. 3. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Már miért kelene meztelenre vetkőzni? A gyomortükrözésnél semmit nem kell levetni pld. Itt is csak a hozzáférhetőséget kell biztosítani.
2010. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak,ezt a vizsgálatot én is átéltem(felfázva).Ha a tanácsomat kérnéd azt mondanám,várd meg mig a felfázás elmúlott,mert nagyon fájt nekem.

Egy hosszú hideg pálcát vezetet az orvos be,ha vissza pörgethetném az idöt nem engedném.

Egyébbként semmi értelme se va vizsgálatnak.

Ultra hanggal állapították meg,hogy vese kövem van.

2010. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem magánrendelőben csinálták, mindent le kellett venni, de utána leteritgettek, úgyhogy fölül nem voltam csupasz csak deréktól lefele. És nem fájt, kicsit kellemetlen volt, utána darabig csipett a pisilés. Mondjuk begyulladt hólyag esetén nem tudom, milyen lehet, nekem nem volt.
2010. febr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

deréktól lefelé kell csak levetkőzni,semmi értelme nincs felülről is levetkőzni,és az orvos sem kéri.

Ugyanebben a témában leírtam ennek a pontos menetét,hogy történik,mennyire fájdalmas,és látom itt van olyan,aki jól vészelte át ezt a vizsgálatot.Hát én nem jól viseltem....és ez egy enyhe kifejezés..nekem mind a kétszer úgy csinálták a tükrözést,hogy a hólyagom be volt gyulladva,tehát lehetséges,hogy a fájdalomhoz ez is hozzájárult.Hálás dolog volt,nem mondom!

2010. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csak deréktól lefelé kellett levetkőznöm, a zokni viszont maradhatott! :) A pólómat fel kellett húznom, és mondták, hogy legyen nagyon laza a hasam, mert úgy állítólag könnyebben megy. Amúgy nekem nagyon fájt...
2010. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is erről tudok beszámolni,fájdalmas volt,nagyon kellemetlen,és ráadásul úgy történt a tükrözés,hogy volt egy hólyagnyaki gyulladásom,és emiatt nekem fájdalmasabb volt,mondta is az orvos,hogy emiatt fájt nagyon. Alapból sem egy leányálom,egy kellemes dolog,nemhogy úgy,hogy ha van bennt egy gyulladás a hólyag körül,az még rosszabbítja a fájdalmat.

Meztelenre nem kellett vetkőznöm,csak bugyit le,és hozzáférjen a doki a húgyutakhoz. Beülök a vizsgálószékbe,leszíjazzák a lábamat( Szent János kórházban így működik),és kb. 2 perc az,amit a cisztoszkópppal bennt tölt az orvos időt.Már kétszer csinálták meg ezt a vizsgálatot,az első borzalom volt,a gyulladás miatt,a második az kevésbé volt rossz,és a pisilés sem csípett utána(elsőnél bőgtem,úgy fájt a pisilés 2 napig),és akiken megcsinálták a tükrözést körülöttem,azokon is láttam,hogy nagyon fájt nekik,és a pisiléssel is volt gondjuk utána.Ja,és a lelkiismeretes orvos elkezd a tükrözés előtt egy nappal szedetni antibiotikumot,hogy a tükrözéstől ne legyen húgyúti fertőzésed.Ez nálam csak a második alkalommal történt meg,elsőre nem mondták,hogy kellene szedni.És akkor az antibiotukum mellé szedj probiotikumot is(vagy legalább Normafloret,hogy ne pusztítsa el a jó baktériumaidat is.Tehát időben hamar túlvagy rajta,de nem kellemes,ezt tapasztalatból mondom.Inkább egy svédmasszázst választanék helyette!:)

2011. szept. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!