Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyszerűen nem tudom feldolgoz...

Egyszerűen nem tudom feldolgozni hogy nő vagyok és "menstruálnom kell"?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, kb. 12 éves korom óta menstruálok. Az első 2 évben semmi bajom nem volt vele. Viszont utána és azóta is pokol a menstruáció. Minden bajom van, fejfájás, szédülés, hányinger-hányás, görcsölés, láz. Nagyon rosszul tűröm ezt a fájdalmat. Orvosnál is voltam hogy normális-e. Sok házi praktikát kipróbáltam de semmi nem hat, a szüleim is frászt kapnak már tőlem pedig ilyenkor jobban vágyom a szeretetre és a törődésre mint bármikor máskor. Emiatt az 5 napban gyakran előfordul sírás is. Mi a teendő? Mit tudnék még csinálni? Legszivesebben lelőném magam ilyenkor. :(
2014. dec. 26. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló segítene elviselni, mellette nem szokott ilyen rémes lenni a menstruáció. Ha nagyon erős, akkor jó lenne egy vérvizsgálatot is végezni amúgy egyébként is, mert lehet, hogy kevés a trombocitád. De az gyógyszerírás előtt elvégzi az orvos. Nem is tudom, miért nem ajánlotta.
2014. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Premens tablettát próbáltad már? Ilyenkor szedsz gyógyszert a görcsökre?

Nekem a premens nem jött be, de van, akinek enyhíti a panaszokat. Három hónapos kúraként kell szedni, vény nélkül kapható.

No-spat és valami fájdalomcsillapítót szoktam szedni a görcsökre, és mikor érzem, hogy meg fog jönni, már elkezdem szedni, így sokkal kevésbé "lendül bele", vagy hogy mondjam. Szóval könnyebb úgy.

Ha íratsz fog.gátlót, és használ, arra figyelj, hogy abba ne hagyd. Én abbahagytam, és kétszer mentőt kellett hívni hozzám. Szóval utána még erősebb.

2014. dec. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még nem próbáltam viszont másik 4et már igen ami ki is jött. Mondta az orvos a fog.gátlót de ha megpusztulok se fogom szedni. Majd lesz valami.

Köszi a választ.

2014. dec. 26. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Szedsz görcsoldót?
2014. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyankor pihenj sokat
2014. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem mert kijön.

Pihenek de attól fáj.

Köszi a válaszokat!

2014. dec. 26. 14:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Magnéziumot szedjél, akár napi 750 mg-ot minden nap, nemcsak menstruációkor.
2014. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy már pszichésen produkálod a tüneteket?


Van egy barátnőm aki mindig ágynak dőlt,annyira fájt a hasa,görcs oldók se segítettek volt,hogy hányt is. Aztán mondtam,hogy ne gondoljon ennyire erre,meg elvittem sétálni.Próbáltam felvidítani.Elterelni a gondolatait.Mintha enyhültek volna tünetei.

2014. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!