Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeméremtáji viszketést...

Szeméremtáji viszketést tapasztalok mensi után folyton, Kb.1-1,5 éve! Folyásom nincs, akkor nem lehet gomba (szerintem) Akkor mitől lehet ez? Volt/van/ valakinek hasonló helyzete? 28/L

Figyelt kérdés

Canestennel kenem és elmúlik utána.

Többször váltottam tisztaságit, tampont, hátha attól jön elő. Alacsony a vércukrom, így cukorbeteg sem lehetek. Allergiáról sem tudok.

Van, hogy mensi előtt is viszket néha, de más tünetem nincs.


2015. jan. 5. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok:( Menstruáció idején felborul a hüvely normál flórája, sokkal fogékonyabb az ember a fertőzésekre, ezért a gombák is könnyen elszaporodnak. valószínűleg gombás fertőzés, főleg, ha használ a Canesten. De azért orvoshoz mindenképp jó lenne elmenni, egy "kicsivel" biztosan jobban ért hozzá... :)
2015. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És orvos mit mondott...? Mert ha több, mint egy éve ez a helyzet és nem voltál még vele orvosnál, az elég nagy igénytelenség részedről. A havi szintű canestenezés sem túl bölcs, mert csak azt éred el, hogy rezisztenssé válsz rá. Egyébként ha az használ, akkor könnyen lehet tényleg gomba, de jó lenne egyszer rendesen kikezelni - az otthoni kezelgetés miatt valószínűleg csak valami erősebb szer lesz ehhez elég.

Nálam egy időben hasonló volt utolsó 1-2 napban, a doki annyit mondott rá, hogy olyankor megváltozik a flóra és ez irritálhat, de ennek hormonális oka van, úgyhogy nem tud vele mit tenni. De az magától el is múlt mindig és mióta nem szedek fogamzásgátlót, nincs ilyen problémám se.

2015. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak annyit mondott a doki, hogy ezzel nagyon sok nő van így, a menstruáció alatt felerősödnek a hormonok működése, vagy esetleg valamire allergiás vagyok(tampon, betét).

Kísérletezgettem, próbálgattam sok mindent, de sajnos semmi nem jött be :(

Lehet el kéne mennem egy másik orvoshoz.

2015. jan. 5. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Hüvelyflóra visszaállítót használj!
2015. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!