Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy ideje a makk pereménél...

Vangogh5 kérdése:

Egy ideje a makk pereménél kialakult ilyen gombához hasonló kiütés vagy valami hasonló. Ha valaki megtudná mondani egyrészt mitől lehet ez másrészt mivel orvosolható ez?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném. Egyébként rendszeresen tisztálkodom és odafigyelek a személyi higiéniámra. (Azt még megjegyezném nem szívesen járok urulógushoz ugyanis még nem voltam és nem is szeretnék. )

ITT EGY KÉP RÓLA.... :(

[link]



2014. ápr. 10. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

A papillómák jelenléte a makk bőrének egy speciális élettani állapota, nem számít betegségnek és nem vírusfertőzés (például HPV) okozza.[forrás?] A szexuális tevékenységre nincs befolyással. Nem keverendő össze a hímvesszőn előforduló Fordyce-foltokkal. A különböző tanulmányok az előfordulás gyakoriságára más-más adatokat adnak meg. Egyes felmérések szerint a férfiak akár 48%-nál is előfordulhat, míg más tanulmányok csak 8%-ra becsülik az előfordulás gyakoriságát.


A jelenség nem igényel orvosi beavatkozást vagy kezelést. Az esetleg zavaró nagyobb kinövések, vagy esztétikai megfontolások miatt a papillómák szén-dioxidos lézeres kezeléssel eltávolíthatók.

2014. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát van rá sansz, hogy HPV fertőzött vagyok? Nincs behatással a szexuális együttlétre ezt örömmel hallom, viszont kételkedek is a hitelességében, mivel a párom szeretkezés után 1-2 nappal azt mondta, hogy fáj amikor pisil, illetve olyan tünetei voltak mintha fertőzést kapott volna, lehet ennek ugyan ennek több oka is pl felsértettem stb de nem tudom.. elég tanácstalan vagyok.

Egyébként köszönöm a választ. Jöhetne még több alternatíva.

2014. ápr. 10. 18:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként utána néztem ennek a Fordyce foltoknak. Elég nagy a gyanúm hogy ez van konkrétan velem..
2014. ápr. 10. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
A makk peremén nem fordyce pöttyök vannak! Ezt PPP-nek (Pearly Penile Papules) hívják.
2014. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kép szerint arra lehet következtetni amit a 4 es írt.

Az elő választ vikipédiáról másoltam be.Ott találsz olyan képet is ,ami a tiddel megegyezik .

2014. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Menj el urológushoz, nem értem minek kell félni tőle szerintem már több ezer péniszt látott életében biztos nem a tiedtől fog zavarba jönni. Amúgy meg azért sem árt ha később bajod lesz belőle akkor meg szó szerit szívod a fßt mert szégyenlős voltál ha ez kell hajrá.
2014. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk a nemi betegségekkel a bőrgyógyász (bőr- és nemibeteg-gondozó) foglalkozik, nem az urológus, de amúgy ha ez kialakult (és nem már ki tudja mióta ott van), akkor irány a doki, hátha tud mondani valami értelmeset.


A cucc mondjuk valószínűleg PPP. A Fordyce féle pöttyök azok a bőrben, a pénisz testén és a herezacskón vannak; közük nincs a makkhoz. Nagyon nem valószínű, hogy gomba lenne, az nem így működik, hanem jellemzően bőrpírrel, a terület kiszáradásával, felsérülésével jár.


De visszatérve a PPP-re, ez nem 100% -- az orvos többet tudhat mondani.

2014. ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!