Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szerezhetném vissza a...

Hogy szerezhetném vissza a menzeszem?

Figyelt kérdés
14 eves vagyok, felépülõben anorexia nervosából. Mivel elhízott súlyról indultam,(2014. március: 157cm, 75kg) és azóta 30kg-ot fogytam sporttal és nem evéssel, Meg most is a normál tartományban van a súlyom (157cm, 45.7kg). Augusztusban kimaradt, szeptember legvégén megjött, es azóta egyáltalán nincs. Szeretnék felépülni, hogy újból sportolhassak, de hízni nem igazán szeretnék. Lehetséges visszaszerezni minimalis, (1-2kg) hízással? Mondjuk nagy mennyiségū zsírbevitellel?

2015. jan. 5. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vékony vagy . Még hízzál nyugodtan . És változatossan táplálkozz , az hát ha segít . Nekem , amikor kimaradt , ittam egy kis vörösbort. Másnapra megjött. De neked enned kell , fiatal szervezeted van , ne tedd tönkre magad.
2015. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ahogy rendeződik a súlyod, étkezésed, emésztésed, lelkileg kiegyensúlyozottabb leszel, rendbe jön a menzeszed is. Tanulj, sétálj, segíts a házimunkában, kevesebb időd lesz önmagaddal foglalkozni. Hidd el, hamarabb megoldódik a dolog, mint hinnéd.
2015. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Azt elfelejtettem írni, hogy egyébként 11 eves koromban jött meg elöször, régóta rendszeres volt már.
2015. jan. 5. 12:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig vékony vagy, kevés a testzsír százalékod. Egyél egy kicsit zsírosabb ételt, ami egészséges, pl olajos magvak, halmájolaj, tojás sárgájában is van zsír, ez kevés súly.

Ahogy beáll a nőiesebb súlyod/alakod(melled, csípőd nőies már?), úgy menstruálni is fogsz.

Koplalni tilos, mozogni szabad, de ésszel, nem kimeríteni a szervezeted.

2015. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anorexiából gyógyultan, már régen normális volt a súlyom, mikor megjött. 169 cm /31 kg-ra fogytam le, és kb. 58-60 kg voltam már, mikor újra megjött! Pedig ehhez a magassághoz már 50 kg fölött is normális, de a hormonháztartásnak jóval több idő kell a regenerálódáshoz, mint a testnek és a súlynak. De való igaz, hogy vissza fog jönni magától, nekem is 2,5 év után visszajött magától.
2015. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Régebben D kosaras mellem volt, de a csípõm még egyáltalán nem alakult ki. Növelni fogom az egészséges zsírokat:). Remélem, ha többet eszek, nõni is fogok pár centit.
2015. jan. 5. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig te nem is vagy annyira vékony, én okkal durvábban állok, mégis megjön mindig.


Amúgy nőni már nem nagyon fogsz, max. hízni, de rád fér, és NEM 1-2 kg, hanem addig, míg meg nem jön. Sportot addig felejtsd el.

2015. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyél bőven húst, májat. Az állatgyógyászatban a B12 vitamin kell a ciklusod rendezéséhez. Milgamma néven tudsz a patikában venni.
2015. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!