Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vérvétel eredménye kimutatja...

A vérvétel eredménye kimutatja a terhességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Harmadik hete nem jött meg a menstruációm. Amúgy sincs 100%ban beállva, bár már 4 éve menseselek, de ennyit még nem késett.

Miután elmúlt a mensesem, rá 2 hétre pár csepp vércseppet találtam a bugyimban, kb napon keresztül..

Epekövem van, és a napokban voltam ultrahangon, és vért is vettek. Szeretném tudni, ha lenne esetleg pocaklakó, azt a vérképben meglátnák, vagy az ultrahangon, ha gyermekkórházban vizsgáltak?

Illetve jövő héten lenne egy műtétem, és kérdezném tőletek, szerintetek így mit csináljak?



2015. jan. 5. 20:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
17\L
2015. jan. 5. 20:57
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Igen, kimutatható vérvételi eredményekből hormonszint alapján, ultrahangból 4-5 héten, legjobban a 6. héttől.
2015. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor ha meg sem említették, és ilyesmi, akkor valószínűleg nincsen baba igaz?

A nem normális ciklushossz miatt kértem időpontot a nőgyógyászatra, de sajnos csak egy hónap múlva kaptam időpontot. akkor nem kell siessek?

2015. jan. 5. 21:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azért nem említették, mert azt nem vizsgálták :(
2015. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A műtét előtt azért nem ártana kideríteni.
2015. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Rutin laborban nincs terhességi teszt. Természetesen meg lehet nézni vérből, meg lehet nézni UH-val is, de ha csak a májad környékén kotorásztak az UH-fejjel, akkor a méhedben lévő gyereket értelemszerűen nem veszik észre. Ha a kismedencédet is nézték, akkor igen.

Laborvizsgálaton pedig ha nincs HCG eredmény, akkor nem nézték.

De ha ilyenre van gyanú, miért nem szóltál az orvosnak, hogy nézzék meg azt is?

2015. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elmehetsz fizetős béta HCG vérvételre egy magánlaborba, a neten találsz címeket, legkésőbb másnap reggelre van eredmény. Ez a leggyorsabb, ha nagyon sürgős.
2015. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy inkább a patikában egy pisiteszt háromszázé'...
2015. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A pisitesztnél jóval pontosabb a béta HCG vérvétel, ami a terhesség korát is meg tudja mutatni, ezért írtam a fizetős labort, ha más nincs. Műtét előtt áll a kérdező, nem mindegy neki.
2015. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
pisitesztből csináltam már kettőt, mind a kettő negatív. ultrahangon külön vizsgálták a méhem, és mind két petefészkem is. Douglasban folyadékot találtak. Nagyon alaposan megnézték, de semmit nem mondtak ezzel kapcsolatban. De szerintem egy gyermekkórházban ha ezt látják, csak rá kérdeznek. Nem? Ráadásul úgy, hogy tudják, hogy műtétre várok.
2015. jan. 5. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!