Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A borotva tényleg nagyobb és...

A borotva tényleg nagyobb és erősebb szőrnövekedést okoz, mintha pl. a szőrt szőrtelenítőkrémmel távolítanánk el?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és mindenki azt mondja, hogy borotvával ne merjek a lábamhoz nyúlni, mert sokkal vastagabb szőr fog nőni, sokkal gyakrabban. Tudom, hogy ez egyéni, de Ti mit gondoltok? A szőrtelenítő krémtől tényleg nem lesz olyan erős a szőr növése? A lában nem nagyon szőrös, de eléggé zavar. Ha most hozzányúlok, akkor ha idősebb leszek tényleg nagyobb és vastagabb lesz a szőr?
2010. febr. 7. 19:03
 1/8 anonim válasza:

biztos,hogy sűrűbb lesz, meg hamar visszanő

szóval szerintem próbáld ki a gyantát, fájdalmas , de hozzá lehet szokni

2010. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én szőrtelenítő krémet használok nem fáj, és eddig még hatásos volt. Próbáld ki!
2010. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyanta, epillátor vagy krém nem erösiti, de a borotva igen. (Fognak jönnni a most divatos dogmával, hogy ilyen nincs, de ennek ellenére a borotvától erösödik a szörszál)
2010. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen le van írva h a borotva és a szőrtelenítő krém nem erősíti a szőrszálakat,de én tapasztalatból mondom h igenis erősíti,gyantát és epilátort ajánlom.
2010. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát én nem tudom, mert nem borotválom de én úgy tudom hogy azért tűnik erősebbnek, mert mikor nő akkor a szőrszálaknak a vége így nem kerekedik le, szóval ezért erősebbnek tűnik :D a dúsabbra meg nemtudok mit mondani :D
2010. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű: ami tövestől eltávolítja, az gyengíti, ami csak a végét csípi le, az erősíti. Tehát pl. szőrtelenítő krém is erősíti, az epillátor, vagy a gyanta nem. Persze az meg duma, hogy 6 hétig nem nő ki, pláne nyáron. 2-3 hetente simán lehetne járni gyantáztatni, na azt meg ki bírja anyagilag. Én borotválom, a legolcsóbb, és legegyszerűbb megoldás.

Egyébként nekem azt mondta kozmetikus, hogy igen, gyengül, ha gyantázod. De ő magának hetente csinálja 10 éve, és épp csak egy kicsit gyengült.

2010. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a 19.24-esnek. És azért tűnik dúsabbnak a szőr mert vannak úgynevezett "alvó szőrszálak" amik később kezdenek el nőni mint a többi. Gyantázás után nem azok a szőrszálak nőnek ki először amiket eltávolítottál , hanem az un. alvó szőrszálak. Nekem a gyantázástól amúgy ritkult de hosszú évekig kellene gyantáztatni hogy végleg eltűnjön.Én most a végleges szőrtelenítésen gondolkodom,hogy lehet megcsináltatom.
2010. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komikat, bár egyenlőre még fogalmam sincs, hogy mit csináljak... majd meggondolom. :)
2010. febr. 8. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!