Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek hypophizis adenomája...

Akinek hypophizis adenomája van, esetleg endometriózisa, vagy pco ja, annak még lehet babája akár természetes úton kezelésekkel vagy anélkül?

Figyelt kérdés
egy 24 éves beteg lány (magas a prolaktinom, és egyéb hormonjaim, amitől vékony vagyok, és rendszertelen a menzim) fogamzásgátlókat sem javasolt szednem a vizsgálatok és a betegségeim miatt.
2010. febr. 7. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Csoda kell hozzá!:((
2010. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

asszem endometriózisom nincs, de pco gynauja fennáll, egy cisztám van csak, ami néhak ipukkad, csak két rekeszes, majdnem 3 centi

magas a prolaktinom, meg valami ACTH szintem

ami miatt overnight gyógyszeres vizsgálat javasolt.

Csak annyi h rendszertelenül vérzek, a cickafark teától még tea mentes és gyógyszer mentes időszakban is fél évig majdnem szinte naprap ontos lett 23 évesen a vérzésem, mnit addig még soha, bogyószünetekben sem volt rendszeres, sem a harmadik féle bogyó (fogigátló) nem hozta rendbe)

szal most menzi alatt bogyók nélkül mégmagasabb lett prolaktinom, pedig nem voltam terhes, nem szedek semmit sem. Agyalapi mirigy daganatom van, csak hol egy évig három havonta véreztem, hol havontak étszer is vérzek, néha leőfordul h két hétig vagyok beteg, és erősen ráadásul, arról nem tudok h vérzékeny lennék.

Szal akkor valszeg nem lehet babám, vagy tényleg csak nehezen? Párom volt feleségének endometriózisa van, neki sok ciszta volt, és mütötték is, és lombik sem jött össze, de már ki vannak szedve a petefészkei, első mütét 24 évesen ovlt neki, most is csak 32 lesz :(

remélem én szerencsésebb leszek, mert neki már csak az örökbefogadás rmeénye maradt.

A sors kisérti páromat, és engem is, van közös bennem és az exében, pl ez a betegség, mai véletlenül derült ki utólag, és .... :(

remélem majd boldoggá tudom tenni egy babával, ha majd arra kerül sor. Persze még fiatal a kapcsi, és én is az vagyok. a prolaktinom 750 körül van, valamelyik nődoki azt mnodta, hogy akkor lenne nagy gond, ha esetleg több ezerig felmenne.

Van esetleg olyan pc o s beteg aki meddő, vagy olyan kai könnyen teherbe esett? Társ betegek is jelentkezhetnek, a TSH m viszont jó, meg az osztrogénem, tesztoszteronom is.

2010. febr. 7. 21:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Aviva torna és az arwen torna csodákrak épes elvileg még a meddőknek hitt nőknek is segít, barinőm nem tud róla h lenne ilyen betegsége, de volt veseproblémája, meg kis hormonzavara látszólag, és a melékvesek érek is termel hormont ha jól tudom. Szal ő teherbe tud esni, csak elmegy neki a magzat gyakran, de nem hinném h cukros lenne, nem szokott rosszúl lenni. Pedig a cukorproblémát is ávlthatják ki am irigy zavarok.
2010. febr. 7. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek lehet gyereke. Neked is.
2010. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mondjuk ez nem igaz h mnidenkinek lehet, mert akinek nincs peteérése, mondjuk mert endometriózistól lukacsos cisztás lett a petefészke, vagy esetleg el van záródva a petevezeték, annak nem lehet. Vannak fizikai okai, lehetnek biológiai stb.

És természetes úton gondoltam, nem örökbefogadás vagy lombik.

Szal akinek meg méhe sincsen az meg.....

nem tudom lehet e babám, vagy lehet ameddig magas az a bizonyos hormon szintem, addig nehezen..., de azt lehet szabályozni, ha más nem gyógyszerekkel, nem fogigátlóval, mert attól csak mégmagasabb lesz, nem véletlenül mnodják, hogy aí prolaktin a terhesség után ésk özben termelődik, a tej welválasztást segíti, és ez idő alatt az anyák fogamzó képessége valamennyire csökken, hisz a fogamzásgátlók is elősegítik a prolaktin termelődését, ami esetleg mell váladékozást is okozhat.

2010. febr. 10. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!