Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO! Mit csináljak? Sziasztok,...

PCO! Mit csináljak? Sziasztok, egy olyan problémám van, hogy 2013. augusztusától nincs menstruációm.2014. márciusában megállapítottak 3-4 mm-es cisztát a jobb petefészkemben.

Figyelt kérdés

Azt mondta a doki, hogy ne aggódjak ez el fog tűnni, felfog szívódni.

Hát NEM ÍGY LETT!!!!

2014. augusztusában elmentem egy másik nőgyógyászhoz, mert még mindig nem volt menstruációm, 2 ultrahangos vizsgálatot is csinált és azt mondta hogy a jobb oldaliban 6 cm-es, a balban meg 4,5 cm-es már a ciszta.

Nem mondott semmit hogy műteni kelljen-e vagy sem....

Na most a KÉRDÉSEM:

Azóta eltelt megint egy fél év, és erőteljesebb nyilaló, szúró fájdalmaim vannak, menstruációm még mindig NINCS, és biztos azóta még növekedett a ciszta! Nagyon rosszul vagyok, hányingerek.....stb.

Nem kéne ezt MŰTENI???

Már kérdezték hogy terhes vagyok-e olyan nagy a hasam alul. Vékony alkat vagyok ( 169 cm magas/65-70kg izmos, sportos alkat)

2. Kérdésem:

2014. júniusától nem fizetem a TB-t! Tudom baj, de ha elmegyek a kórházba és ezt látni fogják mi lesz? Kell fizetnem? Mennyit? Vagy hogy lesz ez?

3. Kérdésem:

Ugye lehet ettől még gyermekem majd?

Pécelen lakom 1 éve, de nem ide vagyok bejelentve, ettől még fogadnak a Flór Kórházban?


Előre is köszönöm a válaszokat,

21/L



2015. jan. 24. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

- a kórházban szó nélkül ellátnak, tájékoztatnak majd hogy nincs TB-d, de nem kell ott fizetned.

a számlát majd utólag az APEH fogja küldeni, és nekik kell majd befizetned a kórházi költségeket.

- ha két orvos azt mondja hogy nem kell műteni a cystát akkor nem kell.

valószínűleg más miatt nincs menstruációd.(hormonszint)

a cysták rapszódikus természetűek, de alapjában véve sima kis vízhólyagokcskák, olyant képzelj el mint a sarkadon amikor feltör a cipő.

2015. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 db ciszta még nem PCO, az teljesen más dolog. Ezt nem kötözködésből meg rosszindulatból írom, csak egy megjegyzés.


A ciszták eltávolítását 5 cm felett szokták javasolni. (Ez nem azt jelenti, hogy muszáj megműteni, csak efelett szoktak egyáltalán elgondolkodni a műtéten).

Az nem normális, hogy 2013. óta nincs vérzésed, és ezzel senki se foglalkozik. Az sem normális, hogy van két ekkora cisztád, és nem foglalkozik vele senki.

És a has növekedését sem indokolja egy ekkora ciszta.

2015. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segített.


Azért írtam PCO-t, mert ezt írták a papíromra, policisztás ovárium...

Már igen rosszul vagyok tőlük, kemény alhas, nyilaló fájdalmak nagy erősen, pattanásos bőr....már nem bírom.

Ha bemegyek a kórázi nőgyógyászatra miután megvan a teljes vérkép, kérhetem azt hogy műtsék meg? (MÉG SOHA!!! SOHA NEM MŰTÖTTEK SEMMIVEL) Nem is szeretném, de ez már elviselhetetlen.

2015. jan. 24. 23:22
 4/7 anonim ***** válasza:
De laparoszkópiával kérjed (a műtétet)
2015. jan. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 idnaz válasza:
100%
Szia! Ha PCO, akkor Mens Mentis, magàn úton. Nekem 14 évig se tbs, se magàn doki nem foglalkozott azzal,h nincs menzeszem. Csak azt hallottam, h örüljön neki, majd ha gyereket akar, jelentkezzen. Komoly diétàval (nem éhezős), testmozgàssal, szükség esetén gyógyszerrel rendbe hozható,mert az inzulinrezisztencia okozza.Ezek a cisztàk azonban nem fàjnak, csak ott sorakoznak a petefészkedben. Ha fàj és nagy cisztàd (is) van, akkor az màs jellegű. Nekem volt olyan is, azt csak rutinvizsgàlaton vette észre az orvos, azt mondta, ezek jönnek-mennek. 2 hónap múlva màr nem volt ott, felszívódott. Ha panaszod van és fàj, azzal sztem fordulj orvoshoz, de a pcot se hanyagold el.
2015. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A PCO szindrómát csak endokrinológus tudja megállapítani laboredmény alapján. Ami nőgyógyász véleményét illeti a PCOS ultrahang kép a több füzérszerűen elhelyezkedő cisztát jelenti. Bár hallottam már PCOS-ról ciszta nélkül.

mensesed mindenesetre valszeg hormonzavar miatt nincs.

lehet jobban járnál ha befizetnéd a tb-t (mert avizsgálatok ára sokkal több lesz mint az elmaradt tb) és bejelentkeznél tartózkodási címre ahol laksz. ha mondjuk a főbérlő nem engedi akkor egy környéken lakó rokont/barátot ismerőst kérj meg hogy papíron ott lakj (én is ezt csináltam) és akkor területileg elmehetsz oda a kórházba (tb befizetése után ingyen)

Ha kivizsgáltak megmondták mi a bajod és helyrehoznak gyógyszerrel életmódváltással stb. és helyreáll a ciklusod lehet gyereked, ha természetesen úton nem sikerül helyrehozni még mindig van megoldás (mesterséges megtermékenyítés)

ne izgulj, de komolyan fizesd be a tb-t akkor olcsóbban kijössz mintha a felmerülő vizsgálatok miatt fizetnél (mert valszeg nem 1x lesz vérvétel és nem 1 értéket néznek)

2015. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat.

Voltam hormon vérképen és képzeljétek el hogy minden tökéletes, 2 kivételével:

A D-vitamin szintem ELÉGTELEN amit nem értek egészségesen élek( de tényleg, odafigyelek mit miből mennyit eszem....)

Meg valami Anti-streptolizin 0 liter 287 + IU/ml 0-200

Ennél van emelkedésem.

Nem értem.....

Tényleg erős fájdalmaim vannak már, és több rosszullétem.....

Amúgy csináltam 3 terhességi tesztet és az egyik + lett, de a vérben HCG emelkedése nincs elvileg..... Nem értem....

Szerintetek?

2015. febr. 2. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!