Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha laborvizsgálatra a 23....

Ha laborvizsgálatra a 23. napon kell mennem és az szombatra esik akkor a 22. vagy a 25. nap a jobb?

Figyelt kérdés

Én a 22. napot gondolnám bár az az igazság hogy a ciklusom nem 28 napos. (utolsó kettő 38 előtte pfff 66? inkább hagyjuk) hasonló helyzetben valaki? vélemény tapasztalat?

PCOS vagyok a laborkérő lap LH; FSH progeszteron, ösztogén D-vitamin cukor+terhelés, teljes vérkép, máj és vesefunkció, tudom ezekből csak a hormonok miatt fontos a 23. nap.



#hormon #laborviszgálat
2015. jan. 30. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A progeszteron miatt számít csak, ha hosszabb a ciklusod, inkább a 25. napon. Bár ha az utolsó kettő 38 napos volt, még lehet, hogy az is korai.
2015. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam hogy a hosszabb ciklus miatt később, de aztán arra gondoltam a doki azon kívül hogy elregélem neki a dolgokat mikor mi volt ebből is látja majd, hogy ez a ciklushossz nem igazán jó. (bár jobb mint a semmi)
2015. jan. 30. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk amúgy sincs sok értelme így progeszteront nézni, a többit (LH, FSH) meg pont inkább a ciklus elején kellene. A többinél meg nem számít.
2015. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van, egy ismerős nőgyógyász egyszer pont így írta nekem. de akkor egy endokrinológus ezt miért nem tudja, miért nem úgy kéri a laborvizsgálatot? Asszem a vége ennek mens mentis vagy más magánrendelő lesz! Úgy érzem csak a tökölődés megy (meg a "jóvanazúgy") :(
2015. jan. 30. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak úgy lehetne megmondani, hogy melyik nap kéne menned, ha mérnéd a hőt (általában az ovu után hét nappal szoktak menni erre a vizsgálatra vagyis a huszonegyedik napon) de ehhez kéne tudni az ovu időpontját
2015. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább később (hétvége után) menj egy-két nappal

(én is úgy megyek)

2015. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25.napon
2015. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazából ez nem teljesen baba projektes vizsgálat, ill. mondtam a dokinak hogy szeretnénk erre mondta hogy akkor nézzünk meg mindent ami a PCO-val összefügg (LH/FSH arány) és egy általános állapotfelmérés (máj vese teljes vérkép)

De sztem is később megyek aztán elmondom úgyis mi a szitu... abból meg csak le tud szűrni valamit.

2015. jan. 30. 18:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat! a 26. napon megyek... illetve mentem volna de a szervezetem jól bekavart, olyan mintha megjött vna, de ez csak maszatolás. utoljára kamaszkoromban volt ilyen, mindegy legalább az LH FSH-t érdemes lesz megnézni (mert így ami 26. lett vna az a 4. lesz) progira meg majd elmegyek peteérés után egy héttel (használok LH tesztet) fizetős laborba.
2015. febr. 9. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!