Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyre korábban menstruálnak a...

Egyre korábban menstruálnak a lámyok!?

Figyelt kérdés
Miért van az,hogy a mai lányok már annyira várják az elsőt??de amit kérdezni szeretnék hogy néhány évtizede még 15-16 év volt az átlag,hogy megjött a lányok menzesze ,de mamár 12-13.Így mi lesz 20-30 év múlva???Akkor már az átlag 9-10 év lesz és az sem lesz furcsa ha valaki 7 évesen menstruál??

2015. febr. 1. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Te beteg vagy cica 🐱
2015. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te meg bunkó paraszt :p
2015. febr. 1. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Hány éves vagy bogaram?
2015. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ez tényleg így van.

Anno amikor én voltam sulis, alig-alig menstruált vki az osztályból. Ált sulis 4-esek voltunk és az egyik oszt társamnak megjött. Mindenki meg volt lepődve - a tanárok is. Nekünk még olyan 15 évesen jött meg először.

Meg ha megnézel egy 20 évvel ezelőtti 13 évest, teljesen más, mint egy mostani 13 éves. Mi akkor még nem pasiztunk, gimiben is lb 4-5 lánynak volt pasija az osztályban.

(80-ban születtem)

2015. febr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok "bogaram" és az utolsó válaszolónak köszönöm!! :)
2015. febr. 1. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Több 58 éves a nagynêném és ő ésva tesói is 13 évesen menstruáltak.


Az ő korosztálya is 13-14 êvesen menstruált,15-16 éves kor az nagyon késői!


Akiket ismerek és 35-46 évesek valóban sokan 13 évesen menstruáltak,de már ott is van aki 11 évesen.


Anyu 13 évesen,én 11 évesen menstruáltam.


Ennyire nem fog előre tolódni a mensi!!!



Most gondolj bele hogy korábban sokan 17-20 évesek házasodtak és jött is a baba,még sem az lett hogy egyre korábban házasodtak és szültek a következő nemzedékek,hanem inkább csúszik hátra fele és kitolódik ez az egész.

2015. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért az nem teljesen igaz amit az 1980-ban született 34-35 éves csaj ír,hiszen csak az ő körül vevő kisközeget ismertenezek szerint,én pàr évvel fiatalabb vagyok(82-es) nála és 2 általánisba jártam költözés miatt ês nekem 11 évesen jött meg,2 másik csajnak 11,5 évesen,a többinek 12 évesen és 2 csaj volt akiknek 13-13,5 évesen jött meg a mensijük általánosban.



Általánosban egy csomó lánynak 8-10 évesen nőtt a melle már,ne nagy melleket képzeljetek el,hanem hogy már megduzzadt neki,és 10-11 évesen volt fanszőr.

A fiűk is 12-13 évesen már fejlődtek,a duájukból amit elcsíptünk hallottuk,csak aki nagyon törpike volt az nem fejlődött.


Akikkel középsuliba jártam ott 11-13 éves kor volt az átlag a mensi tekintetêben!


Anyum 58 éves most és a gyerekkori fotóján,ahol ő 9 éves már látszik hogy mellesedik,a tesója meg 12 éves rajta neki még jobban látszik a melle!


Akkoriban sem volt mindenki fejlettlen!


Anyumnak és tesóinak 13 évesen jött meg,az egyik tesója lányának aki tök fejlettlen volt 14,5 évesen jött meg,de a többi rokon gyereknek akik mind 29-35 év körüliek most átlagosan 12-12,5 évesen.


Csomó 30 fölöttit ismerek és 12-13 évesen volt mensijük,inkább 13 évesen!

De nem voltak tök laposak,csak nem voltak ilyen kihívó ruhàik,meg mellet hangsúlyozok!


Régebbi időkben is voltak fejlett lányok,ahogy most is vannak fejlettlenek,hiszen a lányok előbb,érnek mint a fiúk és az elég fejlettlen aki 13-14 évesen nem menstruál,hiszen 12-13 éves fiú már szőrősődik,(apám is 12 évesen férfiasodotr)és 13 évesen már nemileg érett ha normàl ütemben fejlődik !!!!



Bő ruhàt,sokszor kockàs vagy farmer inget hordtak!

Nem totál tapados ruhat hordtak!


Nem egy ismerősőmnek volt fiú baràtja 15-16 éveyen,csak nem könnyű vérűnek nebveltêk őket!

Amúgy volt kikapos bvaràtnőm is!!!!


Az hogy pasiznak nem azt mutatja hogy érettebbek lennének,ez nem érettség!

Hanem nagyon lazák a szülők,mindent engednek,van hogy aszistálnak is hozzá!

Sok tini semilyen házimunkàt nem végez,még 16-20 évesen is az anyja készíti a szendvicsét,vasal rá,mert ennyire lusták!

Nem tanítják őket munkàra,feladat vállalásra!

Hol felnőtt egy tini aki helyett anyu csinàl mindent?- Semennyire!

Sok anya simán fizeti a műkörmöt,a szolit,a kozmetikust,fodràszt havonta!

A gyerek meg csak szórja a pénzt!


Lelkileg,felelőssêg vállalássilag meg érettebbek voltak,a most 30-asok,én városban és vidéken is laktam és ott 6-7 éveseket elkísérték párszor (3-6 alkalommal)első osztályba utána már mentek simán egyedül suliba,egyedül jártak haza.

Hol volt akkor még mikro?,-ha egy 9-10 éves teát,kakaót akart inni,ott volt a gáztűzhely,megcsinálta!

Pici gyereket el lehetet küldeni boltba kenyérért!

14 évesen sokan mentek egyedül már dokihoz is!

11-12 éves simán porszívozta az egész házat,mosogatot,felmosott,port törölt stb.


Most meg sok semmit nem tud megcsinálni!

Totál önállótlan,van hogy 2-500 m- re lévő suliba 9-11 évest úgy cipelnek a szülők.Boltba sosem jàrt egyedül,de ne félj a Mc.Donaldsmaz ismerős számukra!

2015. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Még annyit a bulizást,meg más pénzének elszórását,divatozást,cigit,piát,sexet sokan korábban kezdik de PERSZE ott is vannak KIVÉTELEK,de ebben a a szülőknek nagy szerepe van,ők engedik ezt,van hogy túl is próbálják licitàlni egymást!


De az otthoni munkát nem tanítják meg sokan!

Nem gondolkodnak el hogy a szépítészet milyen sokba kerül( szoli,műköröm,kozmetika stb)vagy a magán tanàr stb

2015. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!