Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez teljesen normális ebben a...

Ez teljesen normális ebben a korban? 14/L

Figyelt kérdés
Éjszaka már felébredek arra,hogy fáj a jobb mellem. Egész nap fájt suliba is, nem foglalkoztam vele,mert ugy tudom hogy ez ebben a korban normális,hisz növésben van. Csak az aggasz, hogy most megnéztem és eléggé kemény az eleje. Ez is a növéstől van?

2015. febr. 2. 15:12
 1/3 A kérdező kommentje:
*felébredtem
2015. febr. 2. 15:13
 2/3 anonim válasza:
84%

Szia!

A mellfájdalomnak rengeteg oka lehet. Nem ismerlek, ezért felsorolom azokat, melyek valószínűleg lehetnek.


Menstruáció.

Minden menstruációs ciklusban az ösztrogén és a gesztagén hormonok fejtenek ki hatást a mellek mirigyeire. Amikor az ösztrogéntartalom növekszik, fokozódik az emlő vérbősége. A gesztagénbefolyás alatt viszont az emlőszövet folyadékot vesz fel, a mell rugalmasan kemény lesz, feszül, esetleg fájdalmassá is válhat.

Nincs ezzel semmi gond, elfog múlni, ilyenkor érzékeny.


Egyéb

Bizonytalan fájdalmak az emlőalapon, fájdalmas, húzó érzés a melltől a hónaljárok irányába, bőrpír - ezek a tünetek olyan okokra is visszavezethetőek, amelyeknek semmi közük sincs az emlő megbetegedéséhez.

Egy rosszul fekvő melltartó, sportolás utáni izomláz, megfázás utáni nyirokkeringési panaszok, mosó és mosdószer allergia mind-mind fájdalmat és irritációt válthat ki a mell területén.


Ha nem múlik, akkor bizalommal fordulj édesanyádhoz, esetleg iskola- vagy háziorvosodhoz!


Jobbulást. :)

L. Ádám - Nőgyógyász hallgató

2015. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod sincs, teljesen természetes dolog ez a korodban.

A fejlődés okozza, a havi ciklussal is üsszefüggésben van, el fog múlni.

2015. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!