Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció helyrerázása?

Menstruáció helyrerázása?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, de furcsa módon a mensesem pár nap csúszással mindig pontosan megjött. Most viszont nagyon durva vírust kaptam el, és első héten köhögés csillapítókat kellett szednem ( 3 fajtát is), viszont mostanra durvább lett a helyzetem és már antibiotikumot is kell mellé.

Ezek a dolgok úgy helyre vágták a mensesem, hogy 12 napja késik. Fontos lenne, hogy minél hamarabb újra megjöjjön, mert február 25.én farsangi buli lesz, és nem szeretném magam miatta feszélyezve érezni.

Valahogy meglehet oldani? Valaki volt már hasonló cipőben? Hogy oldotta meg? Fontos lenne!


Előre is köszi a válaszokat.


2010. febr. 10. 00:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Úgy értettem , hogy ha pont akkor jönne meg, azért érezném magam feszélyezve.

Tudom annak kicsi az esélye hogy pont akkor, de kitudja.

2010. febr. 10. 00:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok rá semmiféle tanácsot. Most ne a farsangon gondolkodj, inkább minél előbb gyógyulj meg ebből a csúnya betegségből. Az egészséged mindennél fontosabb.
2010. febr. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát azt most sehogy nem tudod megcsinálni hogy megjöjjön.


A fogamzásgátló az beállítja 28 napra ha normálisan szedi az ember, de azt is menses után kell elkezdeni szedni, és 13 évesen még nem kéne elkezdeni.


Szóval más ötletem nincs.

2010. febr. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg ne menj a farsangi buliba,mert február 17-ig van farsang,az hamvazószerda,akkortól nem szabad bulizni húsvétig. Tudom,hogy sok helyen direkt nagyböjtben tartják a farsangot,de legyél te okosabb.
2010. febr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Erről a szokásról nem is tudtam. Hát nekem suli szervezi amúgy, akkor ezek szerint ők se tudtak róla. Szeretem a hagyományokat, és érdekelni a böjt dolog ( tudom nem ide tartozik) de pontosan mi ez, mik a kritériumai.
2010. febr. 10. 01:22
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Örülök,hogy érdekel. Hamvazószerdán van szigorú böjt,aznap,azaz most február 17-én nem eszünk húst,egy háromszor eszünk és csak egyszer lakunk jól. Ugyanígy nagypénteken is (húsvétvasárnap előtti péntek). Hamvazószerdától húsvétig pedig nem megyünk bulizni,táncolni. Nagypénteken Jézus kereszthalálát, húsvétkor pedig Jézus feltámadását ünnepeljük.
2010. febr. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen... egy 13 éves kislánynak, aki épp akkor fog kilábalni egy betegségből, ami nem egy sima megfázás, annak pont az lesz a legjobb, ha böjtölni fog -.-'...Pont akkor amikor fel kellene töltenie a szervezetét vitaminokkal, ásványi anyagokkal, szénhidráttal, fehérjével, (mert valószínüleg most nem nagyon tud enni vagy nem sokat, elég sok embernél ez a mellékhatása az antibiotikumnak, plusz a köhögés miatt sem egyszerű), és helyre kéne állítania a bélflóráit ( ezt egyébként a normaflore-al megteheted, patikában kapható vény nélkül), pont akkor böjtöljön...Esküszöm, semi bajom nincs a vallást gyakorló emberekkel, de gyakorolja egy kifejlett egészésges szervezet, ne egy gyerek...Ez olyan, mint amikor anyu-apu vega, és a gyerekre is rákényszerítik...Jézusom.

Ha rám hallgatsz, nem böjtölsz, igaza volt annak a válaszolónak, hogy most az egészséged mindennél fontosabb. Hogy a kérdésre is válaszoljak, sajnos nem igazán lehet eltolni a menstruációt:S

Mielőbbi gyógyulást!:)

2010. febr. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

02:08-as vagyok

Sajnos én elég sokszor szoktam összeszedni ilyen betegségeket, amiket megtehetsz, hogy gyorsabban gyógyulj: (nekem beváltak):

Ha nem vagy rá allergiás, vegyetek a patikában zsályateát, és igyál minden nap 1-2 csészével, ez nagyon sokat segít, mivel fertőtlenítő és antibiotikus hatása van. Illetve igyál meg minden nap 500 mg C-vitamint. Ezek sokat fognak segíteni:)

18/L

2010. febr. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
2:08! Csak 2x1 nap kell kibírni a böjtöt: hamvazószerdán (febr.17.) és nagypénteken (április,nem tudom hirtelen,hogy hanyadika). Ne mondd már,hogy ez megerőltető. Ennyit mindenki kibír.
2010. febr. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tényleg most az egészségem lenne a legfontosabb.
2010. febr. 10. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!