Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyjam a tablettát, az...

Abbahagyjam a tablettát, az zavarhatott be?

Figyelt kérdés
A mostani menstruációmnál el akartam kezdeni a fogamzásgátló tabletta szedését, amit a menzesz első napján kell kezdeni. Nekem pár hónapja úgy jön meg, hogy a rendes mennyiségű vérzés előtt kb. 2 napig nagyon kevés, vérnek talán nem is mondható dolog távozik először (azóta azt olvastam, hogy talán ezt hívják barnázásnak, de nekem azelőtt nem volt ilyen) és ezután jön meg normálisan. Nekem pénteken elindultam ahogy szokott ezzel a a barnás dologgal, ezért bevettem a gyógyszert, de ez már a 4. napom lesz az is elmúlt és meg sem jött, viszont valószínűleg hüvelygombám lett közben. A párommal mindig védekeztünk óvszerrel és nagyon körültekintően, de akkor miért nem jön meg? A tablettát így pedig rossz napon kezdtem el? Gondoltam nem hagyom abba, nem akarom összezavarni a szervezetem, mit tegyek?

2015. febr. 10. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne hagyd abba a tablettát, mert különben nagyon megzavarod a hormonháztartásodat.


Könnyen lehet, hogy a tabletta miatt nem jött meg rendeen, de lehet más oka is.


Elöször csinálj egy tesztet a biztonság kedvéért - mert az óvszernél is lehet egy pici hibaszázalék, ha az negatív, akkor szedd tovább a gyógyszert az elöírás szerint (21 nap tabletta - 7 nap szünet, utána a következö levél, függetlenül attól, hogy közben megjön-e a vérzésed) és ha nem rendezödik, akkor szólj az orvosodnak.


De ha hüvelygombád van (ami nem biztos, mert több más fertözés is okozhat hasonló tüneteket), akkor feltétlen menj nögyógyászhoz, kérj tenyésztést és utána megfelelö kezelést. Ott meg tudod említeni ezt a problémát is.

2015. febr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, csak azért is félek, mert most nem eshetek teherbe egy bizonyos betegségem miatt, viszont mindig át is nézzük az óvszert, hogy nem-e lyukadt ki, mert egyszer már jártunk úgy, de szerencsére azt észrevettük.
2015. febr. 10. 07:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A menzesz első napja a rendes vérzés első napja. Egy kis barnás maszatolás még nem menzesz! Azért nem jött meg, mert rosszkor kezdted el szedni a tablettát.

Problémát egyébként nem fog okozni, ha szerencséd van, csak a levél végén, a szünetben fog megjönni. Ha kevésbé van szerencséd, akkor a levél alatt is előfordulhat pecsételő vagy áttöréses vérzés.

2015. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Ez így nem okoz egyébként problémát, hogy kimarad egy menzesz és nem tisztulok ki? A gyógyszer mikor fog így elkezdeni védeni vajon?
2015. febr. 10. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem okoz problémát, max. pecsételni fogsz, mint mondtam.

Egy hétig legalább védekezzetek óvszerre is.

2015. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló egy műterhességet hoz létre, így ez a legkisebb gond, hogy nincs vérzés.
2015. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!