Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyjam a fogamzásgátlót,...

Abbahagyjam a fogamzásgátlót, vagy elég csak váltani?

Figyelt kérdés

Természetesen ezt a kérdést a nőgyógyászommal is meg fogom tárgyalni, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok. Előre leszögezném, hogy nem az érdekelne, hogy ti általánosságban mit gondoltok a fogamzásgátló használatáról, mennyire szívlelitek, hanem ebben a kérdésben kellene segíteni.


Ez a harmadik levél fogamzásgátlóm, Milligestet írt fel az orvos. Az elején volt pár tünetem, hányinger, fejfájás, de az első levél végére ezek teljesen megszűntek, viszont ami a kezdetektől van, az a nehézlégzés, ami miatt eléggé aggódok. Egyre inkább azt vettem észre, hogy ha az első emeletről lemegyek a lépcsőn, már kifulladok, és előfordult, az is, hogy csak úgy rám tör, még ha semmi megterhelőt sem csinálok, bár, ez nem gyakori. Vizsgáltam már a végtagjaimat, hogy nincs e trombózisom, semmi erre utaló nyomot nem tapasztaltam, csak hogy néha egy-egy ponton szúr a lábam ( nyugalmi állapotban, tehát nem terhelésnél ), de dudort, pirosságot, satöbbit nem vettem észre, így ezt és a tüdőembóliát sem tartom valószínűnek, de persze minden lehetséges. A kérdésem az lenne, hogy teljesen szüntessem be a fogamzásgátló szedését, vagy váltsak másik tablettára? Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.



2014. ápr. 5. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Elkell menni megvizsgáltatni magad (labor), hogy egyáltalán szedhetsz-e fogamzásgátlót.
2014. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe, hogy a szedés megkezdése előtt pár hónappal voltam laborvizsgálaton, mert természetesen a nőgyógyász nem küldött el. Most fogtam fel, hogy nekem a vvt süllyedésem 13 ( 4-12 a normál tartomány ), avagy abba fogom hagyni, és lesz egy kivizsgálásom.
2014. ápr. 5. 22:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Én hülye, bár csak hamarabb felfogtam volna...
2014. ápr. 5. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit fogtál fel? A vvt süllyedés gyulladásos marker, a magas szint gyulladásra meg néhány egyéb dologra utalhat. De 13 az nagyon nem kóros, foglalkozni sem kell vele.


Viszont ha ilyen szarul érzed magad a tabitól, akkor abba kell hagyni és kész.

2014. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy ha magasabb az eredmény, akkor az azt jelenti, hogy gyorsabban alvad meg a vérem, így azért nem túl valószínű, hogy jót tesz mellé egy pluszban véralvadásgátló hatású fogamzásgátló.
2014. ápr. 6. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!