Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruációtok...

Rendszertelen menstruációtok nagyjából beállt pár hónapnyi fogamzásgátló szedés után?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiság.. Nekem rendszertelen volt előtte mindig, 27-38 napok közt ingadozott. Szülés (szoptatás) után kezdtem el szedni először, de abbahagytam, mert meghíztam pár kilót, és mert fájtak a melleim stb... És most kerekes 28 napra jött meg.

2015. febr. 16. 18:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem kerekes, hanem KEREK, bocsi.
2015. febr. 16. 18:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Pm alulműködést okozott nekem, meg se jött utána 1 évig, holott nekem rendszeres volt előtte... 2 éve küszködök már vele, de még most se jön meg normálisan. A fogamzásgátló egy legális méreg.
2015. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megvonásos vérzés van a tabletta szedése alatt, nem menstruáció. Attól alakul ki, hogy hirtelen lecsökken a hormonszint a szünet miatt, tehát ez csak ritkán tudja helyretenni a tabletta abbahagyása utáni ciklust.
2015. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, hogy beállítja a ciklust (csak addig, míg szedi az ember, mert akkor nem a saját ciklusa működik).

Ált. a tablettaszedés előtti ciklus áll vissza. Egy ciklusból én nem vonnék le nagy következtetéseket. De ha így marad, akkor örülj neki:D

2015. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, hogy a tabletta kikapcsolja a saját ciklust és nem menstruáció van a szedése alatt.. Csak a sok okos doki fel szokta írni olyanoknak, akiknek rendszertelen, és kíváncsi voltam, hogy néhány esetben mégis működik-e (többségében nyilván nem). Sokaknak bizonyos egészségügyi okokból rendszertelen a menstruációja, nekem nem volt semmi nőgyógyászati vagy egyéb gondom soha, a babánk is kerek 4 hónap alatt összejött. Majd kíváncsi leszek, így marad-e. Amúgy nem zavart, hogy hosszabb ciklusaim voltak, mert bár ritkábban jött meg, de állandóan azon paráztam (a tervezési időszakot kivéve), nehogy terhes legyek.
2015. febr. 17. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!