Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászat SOS nagyon...

Toncsi2000 kérdése:

Első nőgyógyászat SOS nagyon félek?!

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy már 2 hónapja 2 hatante jön meg a mensim és ezért anyukám elakar vinni dokihoz. Nagyon szégyellős vagyok mèg anyum elött is. Hogy fog zajlani ez az egész?! Nagyon délek! :( ja és még szűz vagyok. Bocsi a helyesirasi hibakert csak telorol vagyok de most nem ez a fontos... Ès mondtam anyanak ha elvisz akkor legalabb nohoz es erre az volt a valasza mivel neki ferfi hogy majd ahoz kerulsz akihez kerulsz a ferfi is csak egy orvos. Es hat azert egy ferfivel nem beszelnek azert ilyen helyzeterol meg plane hogy nem tennem szet neki a labam mint egy nonek

2015. febr. 21. 16:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én ezen a héten voltam először:)

Férfi volt, de nagyon jó fej. Először a problémáról kérdezgetett, meg beírta az adataimat a gépbe. Ezután le kellett alul vetkőzni, a póló maradhatott, majd át kellett menni a kezelőhelységbe. Ha nagyon szégyenlős vagy, akkor szoknyában menj, úgy kellemesebb. Utána felülsz a kezelőszékbe és fel kell tenned a lábad két cuccra. Én is féltem előtte, hogy milyen ciki, meg majd mit fog gondolni, de az ott elmúlt. Ő csak egy orvos! Ez a munkája! Nem érdekli hogy nézel ki ott lent, csak a dolgát végzi. Közben velem végig beszélgetett. Mivel én már nem vagyok szűz, így nekem talán mást csinált, mint amit neked fog, így azt nem tudom megmondani, milyen vizsgálatot fog így csinálni. De az biztos, hogy nem fog fájni! Valószínüleg ultrahang is lesz, bár ebben sem vagyok biztos, hogy neked hogy fogja csinálni, mert nekem hüvelyi ultrahang volt, lehet, hogy mivel szűz vagy, neked nem az lesz, de ez sem fájt! Sőt, érdekes volt nézni a méhem :D Itt aműgy már nem kellett széttenni a lábam, egy párnára kellett feküdni, alul még meztelen voltam, de már nem engem nézett. Ezután gyors felöltözés és konzultáció és mehettem is:)

Ha megnyugtatást szeretnél még, írj nyugodtan privátban:) 17/L

2015. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Ne félj, nincs mitől! :) Érdemes szoknyában, vagy hosszabb tunikában menned, mert akkor az rajtad maradhat, nem kell félpucéran mászkálnod ott.

Mivel szűz vagy, ezért valószínűleg végbélen keresztül fog megvizsgálni (nyugi, egyáltalán nem fájdalmas, még kellemetlennek sem mondanám nagyon), illetve fog csinálni egy hasi ultrahangot(na ez tényleg nem fáj :) ). Utána ha felöltöztél, megbeszélitek a további teendőket.

Ha szeretnéd, anyukád bemehet veled, viszont a vizsgálatnál tudtommal nem lehet jelen.

Szerintem teljesen mindegy, hogy férfi, vagy nő, mindkettő csak orvosi szemmel néz téged. Ha van még kérdésed, írj privátban, szívesen válaszolok.

2015. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

Hat nem szeretnem hogy bejojjon velem majd.. :(

2015. febr. 21. 17:34
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia!


14 éves kortól egyedül is mehetsz nőgyógyászhoz,akihez akarsz és erőszakkal nem vizsgálhat meg az orvos(tehát ha anyukad erőszakkal elvisz dokihoz és nem,akarsz előtte levetkőzni akkor nem vetközzöl le)!


Tehát igen is mond meg anyukádnak hogy te női orvoshoz szeretnêl menni,mert nem fogsz férfi előtt levetkőzni és értse meg hogy attól hogy neki az ő orvosa megfelel,neked meg nem!


Valóban első vizsgálatkor jobb női orvoshoz menni,főleg hogy te magad is ezt szeretnéd!


Ha ennek a kérésnek nem akar eleget tenni az anyukád akkor szêgyenje magát!!!


Mond meg anyukádnak hogy ha szeret és érdekli hogy mi van veled akkor igen is segít egy női orvost keresni neked,mert akkor fontos hogy neked minnél kevêsbbê legyen kellemetlen!

Mond meg neki ha erre sem képes akkor nem is szeret,nem is érdekli hogy mi van veled,hogy te mit érzel!!!


Beszélj a lelkêre!!!


Akár te magad kezdjêl utána nézni,hogy milyen női nőgyógyászok vannak a megyédben és mikor és hol rendelnek,barátnőket is kérdezd meg van e ötletük!!!!


És ha kell te magad menj el,anyukád nélkül,egy jó barátnő kíséretében az orvoshoz,ha anyukád továbbra se venné figyelembe a te kérésedet!!

Sok lány a barátnőjêvel megy el orvoshoz!!!


Anyukáddal beszêlj arról is hogy te már nagy vagy,így szeretnéd hogy majd a váróba várjon meg,ne menjen be veled,mert az orvossal is könnyebben tudsz majd így beszélgetni,meg könnyebb lesz számodra a vizsgálat is,mert alapból szégyenlős vagy es ha bent lenne csak kínósabb lenne az egész!


Ên sem engettem volna hogy bejöjjön!Ez tök intim vizsgálat,ott nincs helye!!!


Én még most is női orvoshoz jarok,nekem nem mindegy ki az orvos,vagy milyen nemű ahogy sokaknak nem az!!

2015. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen női orvoshoz menj első slkalommal, mert nagyon nem mindegy hogy kinek terpesztesz be! Plussz a megbeszélés se.
2015. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Általában beszélgetéssel kezdődik a vizsgálat,én mindig felöltözve mentem az orvos elé es csak a beszélgetés után a vizsgálóba vetkőztem le alul,zokni maradhat.


Megkérdezgeti az orvos hogy hány éves korodba jött meg a mensid először.Mond el hogy még szűz vagy és hogy milyen gond miatt mentêl el és hogy először vagy itt,így nagyon óvatos lesz.


Nem lenne baj,ha anyukád hajlandó lenne magán nőgyógyászhoz vinni,ott még tapintatósabbak,ott van külön vizsgálő és többnyire csak az orvos lát vizsgálat közbe,az aszisztens nem megy be.

A vizsgálóba alul le kell vetkőzni,zokni maradhat,ágyra felfeküdni,a lábtartókra tenni a lábad és az ágy végéhez,a lábtartók irányába lecsúszni.


Szűzeket 2 félekêpp vizsgálhatnak végbêlen keresztül,a fenekedben t eszi 1 ujját és a hasad nyomkodja közben,így tapintja ki a méh fekvéstêt,vagy akár a hüvelyedbe is tehet az ujját és közben a hasad nyomkodja.

A külső nemiszerveket(szeméremajkak pl) is megnêzheti,de te nem látsz ésbérzel szinte semmit.

A hüvelyedbe egy pálcika segítségével mintát vehet!

De csinálhat hasi uh-t ekkor a hasadra egy nyálkás anyagot ken ésbezen mozgatja az uh-s készüléket ês képen nêzi(monitoron)hogynmi van a hasadban.

Vagy hüvelyi uh-t csinálhat,a hüvelyedbe egy vékony hosszúkas csővecskét vezet fel és úgy néz meg.


De az is lehet hogy csak hasi uh-t csinál és vizelet mintàt kér.


A lényeg,hogy anyukadat vedd rá keresen női orvost neked,ha nem teszi meg,keress te magad ês akkor menjêl el hozzá és egy barátnő kísérjen el!

A másik fontos hogy mond meg anyukádnak hogy várjon meg majd kint!!!



Ne hagyjad magad,állj a sarkadra és értesd meg anyukáddal hogy neked fontos hogy nő legyen az orvosod!

Legyen ennyire képes,számíts neki ennyit,ez nem nagy kérés,nem egy teljesíthetetlen kérés!!!

Ha most nem állsz ki magadért,semmibe fogja venni máskor is az ilyen érthető kérêseid.



Mikor mész orvoshoz?

Sikerült vele (anyukáddal)beszêlned ,dülőre jutnod vele vagy sikerült orvost talàlni?


Majd írd le mi volt!

2015. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
77%-os nagyon igazad van,nem értem az anyukáját hogy nem képes ennyit megtenni a gyerekéért!
2015. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is női orvost keress, mert elég izgalmas dolog ez a vizsgálat, és jó lenne ha nem maradna róla traumatikus élményed mindjárt az elején.
2015. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

A kérdezővel már beszéltem privátban, szóval nem neki szól a válaszom, inkább azoknak, akik a női nőgyógyászt javasolják.


Én az első nőgyógyászati vizsgálatomon férfinél voltam és nem volt egyáltalán traumatikus élmény. A doki nagyon jófej volt, mindent elmagyarázott, elterelte a figyelmem, szóval nem kell rögtön úgy állni a dologhoz, hogy "nem mindegy kinek teszed szét a lábad". A nőgyógyásznak ez a munkája, látott már 1000 meztelen nőt maga előtt, az ég világon nem gondol közben semmi rosszra. Lehet, hogy van ilyen is, de ez akkor nőnél is előfordulhat.


Az, hogy a kérdező anyukája nem hajlandó őt női orvpshoz vinni, az szerintem is nagy hiba, ha ő ezt akarja, nem erről beszélek, csak kicsit meglepődtem, hogy ennyire negatívan állnak egyesek a férfi nőgyógyászokhoz.

2015. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, hogy ott álsz meztelenül egy férfi elött, akiszól neked, hogy mássz fel abba a speciális székbe es tedd szét a lábaidat és csússz közelebb hozzá. Na ezt lenne érdemes elkerülnöd és ehhez még jönnek a különböző intim kérdések, amikre a szégyenétzés miatt nem tudnál figyelni. Ezért lenne fontos női orvost keresned, ami azért sokkal kibírhatóbb lenne.
2015. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!