Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hanyadik napon javasolt...

Hanyadik napon javasolt valóban elkezdeni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Tudom, mit ír a kis lapocska a gyógyszeres dobozban, nem erről van szó. De a szerint ugye, bár az első napon kellene, a 2.-5. napon is el lehet kezdeni. Nekem nem probléma, ha még egy-két hétig kell kiegészítő védekezés mellé, csak a lehető legkevesebb rosszat szeretném okozni a szervezetemnek. Nagyon sokat olvastam utána, és sok helyen írták, hogy az orvos az 5. napot javasolja, állítólag akkor okozza a legkisebb zavart odabent. Kinek mi a tapasztalat ezzel? Én ma vagyok az első napon, nem tudom elkezdjem-e, vagy várjak még pár napot. Tudom mindenki szervezete más, csak tapasztalatok érdekelnének. Plusz ha nekem sokszor nincs is 5. nap, akkor az 5. alatt az utolsót kell érteni? Előre is köszönöm
2015. febr. 23. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor nekem anno felírta a nőgyógyászom elmondta, hogy a menstruáció első napján (lehetőleg az esti órákban) kezdjem el szedni.
2015. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy. A tabletta teljesen leállítja a természetes ciklusod. Tök mindegy, hogy az 1. naptól állítod le, vagy az 5. naptól. Pontosan ugyanannyira zavarja meg a szervezetet...

Csak a védettség kialakulásának idejében van különbség.

2015. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!